Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2014, 09:17

autor: luckie

Ultimate General: Gettysburg debiutuje we wczesnym dostępie na Steamie

Ultimate General: Gettysburg trafił na Steama w ramach wczesnego dostępu. RTS twórcy DarthMod do gier z serii Total War pozwala rozegrać kilkuetapową bitwę pod Gettysburgiem – największe starcie wojny secesyjnej. Pełna wersja zadebiutuje w ciągu najbliższych 9 tygodni.

Ultimate General: Gettysburg ma w sobie coś z serii Total War - Ultimate General: Gettysburg debiutuje we wczesnym dostępie na Steamie - wiadomość - 2014-06-12
Ultimate General: Gettysburg ma w sobie coś z serii Total War

Ultimate General: Gettysburg, debiutancka produkcja twórcy DarthMod do gier z serii Total War (Nick „Darth” Thomadis i jego niezależne studio Game-Labs), ukazał się we wczesnym dostępie na Steamie. Obecnie gra jest ukończona w około 70%. Na tym etapie Ultimate General: Gettysburg nie posiada jeszcze trybu multiplayer ani kilku innych funkcji, które pojawią się w przyszłości. Twórcy liczą na sugestie fanów i obiecują wypuszczać kolejne aktualizacje co tydzień. Faza wczesnego dostępu potrwa 30-60 dni, zależnie od tego, ile i jakie pomysły przyjdą do głowy członkom społeczności. Aktualnie Ultimate General: Gettysburg da się kupić za 7,49 euro (ok. 31 zł), ale z czasem (i kolejnymi patchami) cena będzie rosła. Póki co gra dostępna jest wyłącznie na pecety z systemem Windows, lecz w przyszłości pojawi się również wersja na Linuksa oraz komputery Mac, a także na urządzenia mobilne.

Ultimate General: Gettysburg w skrócie
  1. Producent: Game-Labs (Nick „Darth” Thomadis)
  2. Gatunek: RTS
  3. Cechy szczególne: duży nacisk na realizm i wierność historyczną
  4. Platformy docelowe: PC (Windows, Linux), Mac, urządzenia mobilne
  5. Data premiery: lato 2014 (11 czerwca wczesny dostęp)

Dla niewtajemniczonych – Ultimate General: Gettysburg to strategia czasu rzeczywistego osadzona w czasach wojny secesyjnej, która pozwala wziąć udział w największym starciu z tamtego okresu – bitwie pod Gettysburgiem. Jako że w rzeczywistości walki trwały trzy dni, gra oferuje coś w rodzaju mini-kampanii, składającej się z kilku połączonych ze sobą scenariuszy. Sama rozgrywka przywodzi na myśl wspomnianą serię Total War. Podobnie jak tam, do boju da się posłać tysiące żołnierzy, którymi dowodzimy w sposób znany fanom produkcji studia Creative Assembly.

Główną zaletą Ultimate General: Gettysburg jest wierność historyczna i realizm, na co składa się m.in.: szczegółowo odwzorowana mapa okolic Gettysburga, autentyczne składy armii Konfederacji i Unii, samodzielna sztuczna inteligencja, realistyczny zasięg wzroku jednostek oraz różnorodne czynniki taktyczne (morale, ukształtowanie terenu, charakter dowódcy, itp.). Gettysburg to dopiero pierwszy krok na drodze do samodzielności Nicka „Dartha” Thomadisa. W przyszłości zdolny deweloper planuje rozszerzyć serię Ultimate General o kolejne historyczne bitwy.

  1. Ultimate General: Gettysburg w sklepie Steam
  2. Oficjalna strona gry Ultimate General: Gettysburg

Ostatnia aktualizacja: 2014-06-12

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.