Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2009, 10:15

autor: Jiker

Ukończono pracę nad Serious Sam: The First Encounter HD

Firma Devolver Digital, wydawca odrestaurowanego Serious Sam HD: The First Encounter, poinformowała, że deweloping dzieła chorwackiego studia Croteam w wersji pecetowej został ukończony. Gra weszła tym samym w fazę złota. Nie dotyczy to jednak edycji przeznaczonej na Xboksa 360. Wydawca zapewnia jednak, iż trafi ona do oferty Xbox Live Arcade jednocześnie z premierą edycji na komputery osobiste.

Firma Devolver Digital, wydawca odrestaurowanego Serious Sam: The First Encounter HD, poinformowała, że deweloping dzieła chorwackiego studia Croteam w wersji pecetowej został ukończony. Gra weszła tym samym w fazę złota. Nie dotyczy to jednak edycji przeznaczonej na Xboksa 360. Wydawca zapewnia jednak, iż trafi ona do oferty Xbox Live Arcade jednocześnie z premierą edycji na komputery osobiste.

Debiut gry powinien odbyć się jeszcze w tym roku. Plotkuje się, że może on nastąpić już za tydzień, czyli 11 listopada. Z drugiej strony w sieci można się również natknąć na sugestie, że premiera będzie miała miejsce w grudniu. Niemniej powinniśmy się trzymać ostatnich zapewnień twórców, z których wynika, że Serious Sam: The First Encounter HD trafi do sprzedaży jeszcze jesienią.

Ukończono pracę nad Serious Sam: The First Encounter HD - ilustracja #1

Serious Sam: The First Encounter HD będzie konwersją popularnej strzelaniny wydanej na pecety w 2001 roku. Produkcja zostanie odpowiednio odświeżona – przede wszystkim pod kątem oprawy wizualnej. Całość została stworzona w oparciu o silnik graficzny Serious Engine 3 – najnowsze dzieło Croteam.

Oprawa zostanie zatem zaprezentowana w wysokiej rozdzielczości, na jakości zyskają tekstury oraz animacja przeciwników. W grze ujęta ma być również opcja sieciowego trybu kooperacji dla czterech osób jednocześnie. Rozgrywka będzie polegać na uczestniczeniu w krwawych starciami z setkami przeciwników, prowadzonych na dwunastu sporych mapach.

Produkcję będzie można nabyć w przypadku edycji na Xboksa 360 za równowartość 1200 punktów MS, czyli około 15 dolarów. Przypominamy, że w planach było również wyprodukowanie wersji na PlayStation 3, lecz z uwagi na brak funduszy Croteam musiało zrezygnować ze stworzenia jeszcze jednej odsłony.

Możemy oczekiwać, że w przypadku, gdy Serious Sam: The First Encounter HD odniesie sukces, to w niedalekiej przyszłości w podobny sposób potraktowana zostanie drugą odsłona przygód Sama „Seriousa” Stone’a. Jak pamiętamy, że odwiedził on w niej pozostałości po cywilizacji azteckiej. W części pierwszej Sam przemierza z kolei piramidy egipskie.