Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2021, 12:55

autor: AlexB

Gry za 70 dolarów? Ubisoft nadal nie podjął decyzji

Podczas spotkania z inwestorami podsumowującego trzeci kwartał roku fiskalnego 2020 Frédérick Duguet, dyrektor finansowy firmy Ubisoft, podkreślił, że jeszcze nie zapadła decyzja, czy francuski gigant podwyższy ceny swoich gier. Wcześniej na taki ruch zdecydowało się między innymi Take-Two Interactice.

Jedną z kwestii, które dość mocno wzburzyły społeczność graczy w drugiej połowie ubiegłego roku, było podniesienie cen dużych tytułów wydawanych na konsole nowej generacji z 60 na 70 dolarów. Tłumacząc się chociażby rosnącymi kosztami produkcji, na taki ruch zdecydowały się między innymi Take-Two Interactice, Activision Blizzard czy Sony. Wśród dużych graczy, którzy na razie się z tym wstrzymują, choć to rozważają, są na przykład Microsoft oraz Ubisoft. Kiedy postanowią, w którą stronę pójść? Jeśli chodzi o tę drugą firmę, to na ten temat wypowiedział się podczas niedawnego spotkania z inwestorami podsumowującego trzeci kwartał roku fiskalnego 2020 jej dyrektor finansowy, Frédérick Duguet.

Gry za 70 dolarów? Ubisoft nadal nie podjął decyzji - ilustracja #1
Czy i kiedy Ubisoft podniesie ceny swoich gier?

Jaki komunikat miał dla graczy Francuz? Cytując jego słowa (via VGC):

Jeśli chodzi o politykę cenową, to przeanalizowaliśmy dynamikę konkurencji w ostatnim kwartale i wciąż przyglądamy się nowym możliwościom. Ale nie podjęliśmy jeszcze decyzji.

W przypadku Ubisoftu wciąż mamy zatem status quo. Lecz jak długo będziemy mogli się z niego cieszyć? Wszystko może stać się jasne w kwietniu, czyli przy okazji podsumowania czwartego kwartału i całego roku fiskalnego 2020.

Z innych ciekawych rzeczy, które pojawiły się podczas kwartalnego spotkania przedstawicieli firmy Ubisoft z inwestorami, pojawiła się informacja, że gra z uniwersum Star Wars od studia Massive Entertainment pojawi się nie wcześniej, niż w 2021 roku. Więcej szczegółów na ten temat przeczytacie w tej wiadomości.

  1. Oficjalna strona firmy Ubisoft