Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2020, 21:14

Microsoft rozważa podniesienie cen gier na Xboksa Series X|S

Microsoft może podnieść cenę wydawanych przez siebie gier. Mimo że na ten moment firma nie zapowiada ruchów w tym temacie, to nie wyklucza tego za jakiś czas.

W SKRÓCIE:
  1. Microsoft nie podniósł cen swoich gier na początku nowej generacji konsol.
  2. Jednak w przyszłości jeśli inne firmy pójdą w tym kierunku, podobnie postąpi producent Xboksa.

Microsoft nie wyklucza podniesienia cen wydawanych przez siebie gier. Na ten temat wypowiedział się odpowiedzialny za finanse w dziale Xboksa Tim Stuart w trakcie konferencji Jefferies Interactive Entertainment.

Na ten moment firma Microsoft nie planuje podwyższania ceny wydawanych przez nią gier, ale jednocześnie nie wyklucza takiego ruchu w najbliższej przyszłości. Według słów Stuarta, wszystko zależy od innych wydawców.

W tym momencie nie mamy nic do ogłoszenia w temacie cen naszych gier. Będziemy obserwować ruchy pozostałych wydawców, którzy podejmą decyzję odpowiednią dla swoich biznesów. Jeśli podniosą ceny i one się przyjmą, to także pójdziemy tą drogą. Gry nie podrożały od kilku generacji, więc nie powinno dziwić, że pojawiają się takie tematy.

Jako główny powód takich rozważań Tim Stuart podaje rosnący koszt tworzenia nowych tytułów.

Produkcja i tworzenie zawartości do gier stają się coraz droższe. Firmy poszukują nowych sposobów powiększania przychodów oraz dodatkowych możliwości monetyzacji, które mają zasilić budżety produkcyjne. Każdy dba o to, by odpowiednio wyważyć marże w sprzedawanych produktach.

Microsoft dołączył więc do grona wydawców, które rozważają podniesienie cen gier lub to już zrobiły. Ostatnio Strauss Zelnick z firmy Take-Two wyraził zdanie, że powinniśmy płacić więcej za gry przez nią wydawane. Produkcje Activision i Sony podrożały już na starcie tej generacji, więc jeśli gracze to zaakceptują, kolejni wydawcy pójdą w ich ślady.