Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2020, 19:26

autor: Vergil

DLC do Immortals Fenyx Rising - m.in. Chiny i rozgrywka niczym w Diablo

Gra Immortals: Fenyx Rising od firmy Ubisoft doczeka się szeroko zakrojonego wsparcia po premierze. Francuski wydawca zapowiedział trzy duże rozszerzenia do tej produkcji oraz sporo darmowej zawartości.

W SKRÓCIE:
  1. poznaliśmy plany rozwoju gry Immortals: Fenyx Rising;
  2. firma Ubisoft przygotowuje trzy duże rozszerzenia, które wejdą w skład przepustki sezonowej wraz z bonusowym zadaniem;
  3. poza tym autorzy oddadzą w nasze ręce sporo darmowej zawartości, jak wyzwania, wydarzenia społecznościowe i elementy kosmetyczne.

Firma Ubisoft podzieliła się planami rozwoju gry Immortals: Fenyx Rising, która 3 grudnia trafi na komputery osobiste i konsole obecnej oraz nowej generacji. Obejmują one przepustkę sezonową, w skład której wejdą trzy rozbudowane rozszerzenia oraz bonusowe zadanie (zatytułowane „When the Road Gets Rocky” – „Gdy droga jest wyboista”), a także sporo darmowej zawartości, na czele z codziennymi i cotygodniowymi wyzwaniami, elementami kosmetycznymi oraz wydarzeniami społecznościowymi. Rzućmy okiem na zwiastun i sprawdźmy, co takiego znajdziemy w płatnych dodatkach do tej produkcji.

Pierwsze rozszerzenie zostanie zatytułowane A New God. Gracze po raz kolejny wcielą się w głównego bohatera (lub bohaterkę) z podstawowej wersji gry i trafią do Olympos, czyli domu greckich bóstw. Ich zadaniem będzie stawienie czoła serii prób przygotowanych przez bóstwa z Olimpu. Twórcy obiecują nowe rodzaje zagadek, wiele okazji do udoskonalenia boskich mocy Fenyksa, a także możliwość rzucenia wyzwania samemu Zeusowi (pod warunkiem, że wcześniej uporamy się z wyzwaniami przygotowanymi przez Afrodytę, Atenę, Aresa, Hefajstosa i Hermesa).

Drugi dodatek, czyli Myths of the Eastern Realm, będzie natomiast czerpał z mitologii chińskiej. Add-on zabierze nas do odległej krainy, gdzie przed laty miał miejsce brutalny konflikt. Głównym bohaterem tego rozszerzenia będzie heros imieniem Ku, który spróbuje przywrócić równowagę między Niebem a Ziemią, kierując się wskazówkami przyjaznego bóstwa i swojego towarzysza – Feniksa. Oprócz zupełnie nowej opowieści, add-on przyniesie między innymi niewidzianych wcześniej, egzotycznych przeciwników.

Trzecie DLC, które zatytułowano The Lost Gods, zapowiada się bodaj najbardziej interesująco. Po tym, jak kilkoro bogów opuściło Olympos, Fenyx, czyli nowe bóstwo jedności Panteonu, próbuje doprowadzić do ponownego zjednoczenia Olimpijczyków. Jak jednak tego dokonać, kiedy Zeus zabronił wiernym mu bogom kontaktowania się z renegatami? Zdać się na pomoc śmiertelnika imieniem Ash, który wcześniej zajmował się sprzątaniem świątyń, a teraz musi spróbować przekonać Posejdona, Hadesa, Hestię, Demeter i Boreasza do powrotu do domu, a tym samym – ocalenia świata. Co ciekawe, dodatek wprowadzi do rozgrywki spore zmiany. Niczym w Diablo akcję będziemy obserwować z lotu ptaka, a Ash stawi w nim czoła tabunom wrogów, po drodze doskonaląc swe umiejętności, jednocześnie budując więź z Fenyksem i innymi bóstwami.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Immortals: Fenyx Rising
  2. Immortals Fenyx Rising, czyli jak z AC Odyssey zrobić Zeldę