Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2009, 19:15

UbiSoft ujawnia zawartość i cenę dodatków do Assassin's Creed II

Firma Ubisoft podzieliła się szczegółami na temat dwóch dodatków DLC do konsolowych wersji Assassin’s Creed II, zapowiedzianych wstępnie przed dwoma tygodniami. Poznaliśmy w ten sposób ich zawartość oraz cenę.

Firma Ubisoft podzieliła się szczegółami na temat dwóch dodatków DLC do konsolowych wersji Assassin’s Creed II, zapowiedzianych wstępnie przed dwoma tygodniami. Poznaliśmy w ten sposób ich zawartość oraz cenę.

Zgodnie z listopadowymi domysłami oba dodatki uzupełnią dwie, trudne do przeoczenia wyrwy w DNA Ezio Auditore de Firenze – pominięte w podstawowej edycji gry sekwencje 12 i 13. Rozszerzenie Battle of Forli zostanie wydane w styczniu przyszłego roku i będzie kosztować 3,99 dolarów/euro, podczas gdy Bonfire of the Vanities trafi do sprzedaży za pośrednictwem PlayStation Network i Xbox Live w lutym i ma być dostępne za równowartość 4,99 dolarów/euro.

UbiSoft ujawnia zawartość i cenę dodatków do Assassin's Creed II - ilustracja #1

Tak jak przeczuwaliśmy, w Battle of Forli weźmiemy udział w sześciu wspomnieniach Ezio, których akcja rozgrywać będzie się w Forli. W dodatku nasze zadanie polegać będzie na odparciu ataku braci Orsi i uniemożliwieniu ekspansji Templariuszy. W obronie Forli pomoże nam księżna tego regionu Katarzyna Sforza oraz Niccolo di Bernardo dei Machiavelli, autor słynnego Księcia i twórca doktryny politycznej noszącej nazwę makiawelizmu. W jednym z zadań zasiądziemy po raz kolejny za sterami maszyny latającej, skonstruowanej przez Leonarda da Vinci.

Z kolei w Bonfire of the Vanities do naszej dyspozycji oddana zostanie niedostępna wcześniej, południowa dzielnica Florencji. Dostaniemy się do niej korzystając z nowej umiejętności Ezio – tzw. spring-jump. Rozszerzenie będzie nawiązywać do słynnej serii wydarzeń z udziałem dominikańskiego księdza Girolamo Savonaroli, rezydującego w toskańskim mieście. Mianowicie, w latach 90. XV wieku, przeprowadził on krucjatę przeciwko rzeczom będącym według niego źródłem zła – kosmetykom, lustrom, wyzywającym strojom, sztuce itp. – paląc je publicznie na specjalnie przygotowanych stosach. W Bonfire of the Vanities, składającym się z ponad dziesięciu nowych wspomnień, ponownie udzielimy pomocy Machiavellemu.

UbiSoft ujawnia zawartość i cenę dodatków do Assassin's Creed II - ilustracja #2

Oba dodatki będą potrzebować na dyskach twardych PlayStation 3 i Xboksa 360 około 1 GB wolnego miejsca.

Koncern UbiSoft nie zabrał niestety głosu w sprawie potencjalnych, pecetowych wersji obu dodatków. Liczymy jednak na to, że kwestia ta zostanie ostatecznie wyjaśniona jak najszybciej. ACII na PC ma podobno trafić do sprzedaży w marcu przyszłego roku.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej