Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2009, 09:40

autor: Jiker

Ubisoft zapowiada dwa dodatki DLC do Assassin's Creed II

Firma Ubisoft zgodnie z oczekiwaniami graczy zapowiedziała premierę pierwszych dwóch dodatków do Assassin’s Creed II. Oba DLC wydane zostaną na początku przyszłego roku. Niestety, póki co nie znamy oficjalnych informacji na temat ich zawartości oraz ceny.

Firma Ubisoft zgodnie z oczekiwaniami graczy zapowiedziała premierę pierwszych dwóch dodatków do Assassin’s Creed II. Oba DLC wydane zostaną na początku przyszłego roku. Niestety, póki co nie znamy oficjalnych informacji na temat ich zawartości oraz ceny.

Ubisoft zapowiada dwa dodatki DLC do Assassin's Creed II - ilustracja #1

W styczniu do sprzedaży za pośrednictwem Xbox Live i PlayStation Network trafi dodatek o tytule Battle of Forli. Wszystko wskazuje na to, że przeniesiemy się dzięki niemu do regionu Forli, w którym poznaliśmy Katarzynę Sforzę. Możliwe, że za sprawą tego DLC poznamy całą jej historię (przed premierą ACII Katarzyna określana była mianem jednej z najważniejszych postaci w grze, by ostatecznie zaliczyć w niej jedynie krótki epizod).

W lutym z kolei posiadacze Assassin’s Creed II otrzymają szansę przetestowania dodatku Bonfire of the Vanities. Rozszerzenie będzie najprawdopodobniej nawiązywać do słynnej serii wydarzeń z udziałem dominikańskiego księdza Girolamo Savonaroli, rezydującego we Florencji. Mianowicie, w latach ’90 XV wieku, prowadził on krucjatę przeciwko rzeczom będącym według niego źródłem zła – kosmetykom, lustrom, wyzywającym strojom, sztuce itp. – paląc je publicznie na specjalnie przygotowanych stosach. Podobno jego zdanie podzielał słynny malarz Sandro Botticelli.

Oba opisane wyżej dodatki DLC będą potrzebować na dyskach twardych obu konsol około 1 GB wolnego miejsca. Zwiastuje to całkiem sporo zawartości – z pewnością DLC wpłyną poważnie na wydłużenie czasu potrzebnego na ukończenie całej gry. Liczymy na to, że już wkrótce fakt ten zostanie oficjalnie potwierdzony (wraz ujawnieniem ceny obu dodatków).

Ubisoft zapowiada dwa dodatki DLC do Assassin's Creed II - ilustracja #2

Nieoficjalnie o dodatkach do Assassin’s Creed II dyskutowała już redakcja magazynu Game Informer. Co znamienne, w dużej części domysły dziennikarzy zgadzają się z zamieszczonymi wyżej opisami. Warto również zauważyć, że GI informował dodatkowo, iż wraz z drugim DLC gracze uzyskają dostęp do całej południowej dzielnicy Florencji. Z uwagi na to, że akcja rozszerzenia będzie najpewniej osadzona właśnie w tym mieście, nie jest to wcale nierealne rozwiązanie.

Warto również zauważyć, że oba dodatki ukażą się w sprzedaży przed pecetową wersją ACII (podobno wyjdzie w marcu 2010 roku). Istnieje zatem szansa, że zostaną zawarte w grze. Kwestia ta wymaga jednak potwierdzenia ze strony firmy Ubisoft.

Assassin’s Creed II zostało wydane już dwa tygodnie temu. Nie dotyczy to jednak naszego kraju – w Polsce przygody Ezio Auditore de Firenze trafią do sklepów dopiero za dwa dni. Zostaną jednak zlokalizowane (wersja kinowa), co zapewne przypadnie do gustu osobom, dla których język angielski ciągle skrywa wiele tajemnic. Gra w pierwszym tygodniu obecności na rynku sprzedała się w liczbie ponad półtora miliona egzemplarzy.