Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2010, 15:05

autor: Adrian Werner

Ubisoft ujawnią kinectową bijatykę Fighters Uncaged

Targom gamescom zazwyczaj towarzyszy ujawnienie wielu nowych projektów i tegoroczna edycja nie jest wyjątkiem Firma Ubisoft ogłosiła właśnie, że jedno z jej studiów deweloperskich pracuje obecnie nad korzystającą z Kinecta bijatyką Fighters Uncaged.

Targom gamescom zazwyczaj towarzyszy masowe ujawnianie wielu nowych projektów i tegoroczna edycja nie jest żadnym wyjątkiem. Firma Ubisoft ogłosiła, że jedno z jej studiów deweloperskich pracuje obecnie nad korzystającą z Kinecta bijatyką Fighters Uncaged.

 

Ubisoft ujawnią kinectową bijatykę Fighters Uncaged - ilustracja #1

 

Gra tworzona jest wyłącznie z myślą o nowym kontrolerze Microsoftu i dzięki temu może w pełni wykorzystać jego możliwości. W Fighters Uncaged gracze używając własnego ciała będą mogli wyprowadzić do 70 ciosów pochodzących w wielu różnych sztuk walki. Jak w każdej przyzwoitej produkcji tego typu pojawią się również combosy oraz ciosy specjalne. Co ciekawe, te ostatnie aktywowane mają być głosem graczy. Twórcy zaoferują nam do wyboru wielu różnorodnych wojowników i każdy z nich będzie bić się we właściwym sobie stylu. Nasz zawodnik zacznie jako żółtodziób, ale wraz z postępami w grze powoli zacznie przekształcać się w prawdziwego twardziela. Ubisoft podzieliło się już ze światem pierwszym zwiastunem:

Rywali obijać będziemy na jednej z 21 różnorodnych aren, takich jak dachy budynków, ciemne zaułki albo nawet opuszczony kościół. Pojawi się oczywiście również tryb multiplayer. Premiera gry została zapowiedziana na listopad tego roku. Jedyna planowana wersja to oczywiście ta na Xboksa 360.

 

Ubisoft ujawnią kinectową bijatykę Fighters Uncaged - ilustracja #2

 

Trzeba przyznać, że wygląda to bardzo obiecująco. Jak dotąd katalog tytułów wspierających Kinecta zdominowany był przez gry familijne i taneczne. Celem Microsoftu jest oczywiścieprzekonanie do swojej konsoli również niedzielnych graczy, ale dotychczasowi miłośnicy Xboksa mogli się poczuć mocno zawiedzeni. Fighters Uncaged to jedna z niewielu poważniejszych produkcji korzystających z nowego kontrolera i choć sama wiosny nie czyni, to daje nadzieję, że podążą za nią kolejne projekty. Nie mówiąc już o tym, że stanowić będzie doskonałą odpowiedź na korzystającą z PlayStation Move bijatykę The Fight: Lights Out. Dobrze tylko, że Ubisoft zdecydował się na aktywację super ciosów komendami głosowymi. Sądząc po pierwszym zwiastunie próby wykonania niektórych pokazanych tam ruchów skończyłyby się dla wielu graczy wizytą w szpitalu.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej