Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2016, 10:31

autor: Vergil

Ubisoft ocenzuruje okolice intymne w Watch Dogs 2

Druga odsłona cyklu Watch Dogs trafiła wczoraj na sklepowe półki. Firma Ubisoft zapowiedziała łatkę, która… wyeliminuje szczegółowe tekstury okolic intymnych, widoczne u niektórych NPC.

W porównaniu z pierwszą częścią serii, Watch Dogs 2 ma do zaoferowania sporo nowej zawartości. Jak się okazuje, lista nowości obejmuje również... szczegółowe tekstury okolic intymnych, jakimi okraszono niektóre postacie niezależne. Firma Ubisoft przeprosiła graczy za zaistniałą sytuację i zapowiedziała przygotowanie łatki, która upora się z tym problemem.

Watch Dogs 2 trafiło na sklepowe półki i od razu zwróciło na siebie uwagę niewielkim skandalem… - Ubisoft ocenzuruje okolice intymne w Watch Dogs 2 - wiadomość - 2016-11-16
Watch Dogs 2 trafiło na sklepowe półki i od razu zwróciło na siebie uwagę niewielkim skandalem…

Dbałość o detale?

Wczoraj, a więc w dniu debiutu omawianego tytułu, jeden z użytkowników forum NeoGAF podzielił się ze światem swoją nietypową historią. Jak mówi, podczas wędrówki po wirtualnym San Francisco w wersji na PlayStation 4 zdarzyło mu się „przypadkowo” zabić kilka kobiet. Jedna z nich padła na ziemię w sposób umożliwiający zaglądnięcie jej pod spódniczkę, ukazując graczowi... cóż, zaprojektowane z dbałością o detale okolice intymne. Użytkownik uwiecznił tę niecodzienną chwilę na zrzucie ekranu, po czym opublikował go na swoim Twitterze. Zapewne szybko zapomniałby o całej sprawie, gdyby nie fakt, że Sony postanowiło nałożyć tygodniowego bana na jego konto w PlayStation Network, gdyż publikacja materiałów o charakterze erotycznym jest zakazana przez japońskiego giganta. Niedługo później sytuacja uległa pogorszeniu, gdyż konto zostało zbanowane na znacznie dłużej, bo na okres jednego miesiąca.

Feralny screenshot w niemal całej swej okazałości. - Ubisoft ocenzuruje okolice intymne w Watch Dogs 2 - wiadomość - 2016-11-16
Feralny screenshot w niemal całej swej okazałości.

Na stanowisko Ubisoftu nie musieliśmy długo czekać. Francuska korporacja przygotowuje wspomnianą wcześniej łatkę, a także współpracuje z Sony, by gracze mogli bezpiecznie dzielić się z innymi zrobionymi przez siebie zrzutami ekranu i nagranymi materiałami wideo.

Warto nadmienić, że Watch Dogs 2 jest produkcją przeznaczoną dla graczy, którzy ukończyli osiemnasty rok życia. O co zatem cała afera? Wszak w grze znalazło się miejsce na inne sceny z udziałem nagich postaci, co zresztą nie umknęło uwadze specjalistom z ESRB, jacy przydzielili temu tytułowi kategorię wiekową „M”.

Na koniec, zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją Watch Dogs 2. Wynika z niej jednoznacznie, że choć mamy do czynienia z udaną „piaskownicą”, gra nie ustrzegła się wad – zarzuty dotyczą niezbyt angażującej fabuły i „miałkich” towarzyszy głównego bohatera.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Watch Dogs 2

Watch Dogs 2