Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2020, 11:48

Ubisoft będzie wspierał usługę GeForce NOW Nvidii

Francuski koncern Ubisoft poinformował, że wszystkie jego tytuły – w tym popularne serie Assassin’s Creed czy Far Cry – będą dostępne w ramach platformy streamingowej GeForce NOW.

Ubisoft będzie wspierał usługę GeForce NOW Nvidii - ilustracja #1
Ubisoft będzie wspierał GeForce NOW.

W SKRÓCIE:

  1. Ubisoft poinformował, że jego gry będą dostępne na platformie GeForce NOW;
  2. francuski koncern jest największym wydawcą, który wciąż współpracuje z Nvidią w kwestii omawianej usługi.

Firma Ubisoft poinformowała, że we wszystkie jej tytuły – m.in. serie Assassin’s Creed czy Far Cry – będzie można grać w ramach usługi streamingowej GeForce NOW. Deklaracja pojawiła się w e-mailu Chrisa Early’ego, starszego wiceprezesa ds. partnerstwa i zysków, który został wysłany do redakcji portalu Kotaku.

Ubisoft w pełni wspiera NVIDIA GeForce NOW, oferując kompletny dostęp do naszych tytułów PC z Ubisoft Store lub innych obsługiwanych sklepów z grami. Wierzymy, że jest to wiodąca usługa, która zapewnia obecnym i nowym graczom wysokiej klasy doświadczenie, dając większy wybór w zakresie sposobu i miejsca grania w ich ulubione produkcje - czytamy.

Niedawno podobną decyzję podjął koncern Epic Games. Stało się to po tym, jak kilku innych producentów – m.in. Bethesda Softworks, 2K Games czy Activision – zdecydowało się wycofać swoje gry z platformy Nvidii. Nie ma pewności, jakie są przyczyny obecnych problemów GeForce NOW – być może niektórzy wydawcy starają się wymusić na Nvidii podzielenie się częścią zysków z abonamentu albo też mają inne plany względem streamingu (np. własną usługę lub umowę z innym dużym graczem, takim jak Google Stadia czy Amazon).

Ubisoft będzie wspierał usługę GeForce NOW Nvidii - ilustracja #2
Platforma GeForce NOW cieszy się przychylnością wielu graczy, ale część deweloperów nie jest zadowolona.

Przypominamy, że platforma GeForce NOW miała swoją oficjalną premierę 4 lutego tego roku, po kilku latach beta-testów.

  1. GeForce NOW – strona oficjalna
  2. Ubisoft – strona oficjalna