Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2021, 12:36

autor: Qskan

Twórcy znanego moda do Skyrim pracują nad własną grą

Grupa SureAI poinformowała na swojej stronie internetowej o końcu wsparcia dla moda Enderal: Forgotten Stories. Autorzy – jak tłumaczą – chcą zająć się nowym, komercyjnym projektem.

Enderal: Forgotten Stories z pewnością będzie ciepło wspominany przez fanów The Elder Scrolls V: Skyrim. W końcu mod ten jest ambitną, samodzielną produkcją z nową fabułą, światem przedstawionym oraz z dodatkiem świeżych mechanik. Dość powiedzieć, że w 2019 r. produkcja zadebiutowała na Steamie, co nie zdarza się każdej fanowskiej modyfikacji. Niemiecka grupa moderska SureAI właśnie ogłosiła koniec wsparcia dla swojego projektu, puszczając przy tym w świat informację, że pracuje nad własną, tym razem komercyjną produkcją.

Twórcy poinformowali o zakończeniu prac nad modem przy okazji publikacji ostatniego patchnote’a Enderala. Finalna aktualizacja wyszła na świat 17 stycznia:

Nowy patch 1.6.4.0 jest już dostępny! Ten patch będzie ostatnim dla Enderala, ponieważ nie mamy już tyle wolnego czasu na łatanie go, ile mieliśmy do tej pory. Oznacza to również, że nie będziemy tworzyć portu dla Skyrim Special Edition. SureAI pracuje obecnie nad nowym, komercyjnym projektem, który, miejmy nadzieję, zostanie ogłoszony w tym roku. Bądźcie więc na bieżąco z nowościami i miejcie oko na nasze media społecznościowe.

Brak wsparcia dla TES V: Skyrim Special Edition oznacza, że moda w dalszym ciągu można uruchomić jedynie z wykorzystaniem klasycznej, bądź legendarnej wersji Skyrima. Oprócz wieści o końcu wsparcia twórcy zamieścili garść ogłoszeń odnoszących się do naprawionych w patchu problemów, a także informację o zaimplementowaniu do moda koreańskiej lokalizacji.

Twórcy znanego moda do Skyrim pracują nad własną grą - ilustracja #1
Enderal już nie dostanie nowej zawartości. Źródło: SureAI

Na podstawie tak małej ilości informacji trudno wyrokować, czym będzie nowa gra niemieckiej ekipy. W swoim portfolio oprócz udanego Enderala mają również Nehrim: At Fate’s Edge, czyli moda do czwartej odsłony serii The Elder Scrolls - Obliviona, którego również można znaleźć na Steamie. Jak widać, zespół ma już doświadczenie przy grach RPG akcji z otwartym światem. Dotychczasowe dzieła SureAI są utrzymane w klimacie fantasy, zakładamy więc, że nowy projekt grupy również podąży tym tropem.