Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2015, 19:31

autor: Góral

Twórcy The Crew w rękach Ubisoftu. Gra trafiła do 3 mln osób

Firma Ubisoft zdradziła, ze przejęła studio Ivory Tower, znane z gry wyścigowej The Crew. Jednocześnie pochwalono się, że wspomniana produkcja trafiła do ponad 3 milionów graczy.

Ivory Tower zatrudnia około 100 osób. - Twórcy The Crew w rękach Ubisoftu. Gra trafiła do 3 mln osób - wiadomość - 2015-10-06
Ivory Tower zatrudnia około 100 osób.

Rano donosiliśmy, że wkrótce rozpoczną się beta testy The Crew: Wild Run, ale to nie jedyna dzisiejsza informacja związana z popularną grą wyścigową. Okazało się bowiem, że firma Ubisoft jest tak zadowolona ze współpracy ze studiem Ivory Tower, że postanowiła je wykupić. Szczegółów transakcji nie znamy, ale zdradzono za to, że The Crew trafiło do ponad 3 milionów graczy, czyli odniosło spory sukces. Z pewnością nie jest to więc pierwsza i ostatnia odsłona tej produkcji, a przejęcie zespołu odpowiedzialnego za jej deweloping tym bardziej sugeruje, że francuski wydawca wiąże z marką wielkie nadzieje. W opublikowanym komunikacie Ahmed Boukhelifa, dyrektor zarządzający w Ivory Tower, stwierdził, że:

„Zawsze mieliśmy dobre relacje z Ubsioftem. Wspólna praca przy grze The Crew oraz świętowanie jej sukcesu pozwoliły nam zrozumieć, że mamy wielki potencjał w kontynuowaniu tej współpracy. Dzięki dołączeniu do Ubisoftu będziemy mogli korzystać z infrastruktury firmy, wsparcia, narzędzi, technologii i wizji.”

Obecnie studio Ivory Tower pracuje nad dokończeniem rozszerzenia Wild Run, które ukaże się na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC 17 listopada bieżącego roku.

Ivory Tower to francuski deweloper. Firma założona w 2007 roku ma na swoim koncie tylko jeden tytuł – wspomniane wyżej The Crew. Studio zatrudnia jednak w swoich szeregach byłych pracowników Eden Games, które zasłynęło serią Test Drive Unlimited.