Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2012, 12:36

autor: Olek

Twórcy serii Rock Band pracują nad trzema wysokobudżetowymi produkcjami

Studio Harmonix szykuje się do ofensywy. Twórcy serii Rock Band mają w zanadrzu co najmniej trzy nowe projekty z kategorii AAA. Nie chodzi przy tym o zapowiedzianą niedawno trzecią część cyklu Dance Central, ani o wyczekiwaną przez fanów kontynuację serii Rock Band.

Twórcy serii Rock Band pracują nad trzema wysokobudżetowymi produkcjami - ilustracja #1

Rozbrat z multimedialnym potentatem nie musi kończyć się źle. Ekipa deweloperska Harmonix Music Systems otrząsnęła się już po głośnym rozstaniu z Viacomem i jako niezależne studio radzi sobie coraz lepiej. Sukces dwóch odsłon serii Dance Central sprawił, że na firmowym koncie pojawiło się sporo gotówki, a zespół ma w planach co najmniej trzy nowe, wysokobudżetowe produkcje.

O ambitnych zamierzeniach wspomniał John Drake, dyrektor ds. komunikacji i zarządzania marką w firmie Harmonix. W podkaście na oficjalnej stronie internetowej serii Rock Band przyznał on, że w planach deweloperów z Cambridge jest nie tylko rozwój znanych już marek, ale także realizacja całkowicie nowych projektów.

„Niektóre z nich to gry muzyczne. Inne niezupełnie są grami opartymi o rytm. Niektóre to całkowicie nowe rzeczy, jakie stworzyliśmy od podstaw w Harmonix. Inne w pewien sposób wyjaśniają jak powstało nasze uniwersum.”

Twórcy serii Rock Band pracują nad trzema wysokobudżetowymi produkcjami - ilustracja #2
Sukces serii Dance Central sprawił, że ekipa studia Harmonix może ze spokojem myśleć o przyszłości.

Enigmatyczna wypowiedź przedstawiciela studia daje spore pole do spekulacji. Drake uściślił jednak, że nie chodziło mu ani o serie Rock Band czy Dance Central, choć marki te prawdopodobnie będą dalej rozwijane, ani o wcześniejsze dokonania studia jak Frequency bądź Amplitude. Gracze mogą więc spodziewać się czegoś świeżego.

O dobrej kondycji studia najlepiej świadczy fakt, że obecnie poszukuje ono 20 nowych pracowników. Wśród ogłoszeń znaleźć można m.in. ofertę dla starszego projektanta poziomów. Co ciekawe, osoba zatrudniona na tym stanowisku zajmie się pracami nad innowacyjną grą ruchową adresowaną na konsole kolejnej generacji. W rozmowie z serwisem Polygon John Drake przyznał, że rekrutacja prowadzona jest przede wszystkim z myślą o niezapowiedzianych jeszcze, wysokobudżetowych produkcjach.

Twórcy serii Rock Band pracują nad trzema wysokobudżetowymi produkcjami - ilustracja #3Studio Harmonix utworzone zostało w 1995 roku przez Aleksa Rigopulosa oraz Erana Egozy'ego. Pierwsze znaczące sukcesu ekipa deweloperska odniosła tworząc gry rytmiczne adresowane na konsolę PlayStation 2 - Frequency (2001) i Amplitude (2003). Kolejne udane przedsięwzięcia, w tym m.in. Guitar Hero oraz Guitar Hero II sprawiły, że przejęciem studia zainteresowały się duże koncerny. Ostatecznie udało się to w 2006 roku medialnemu konglomeratowi Viacom. Koszty całej operacji okazały się jednak przewyższać zyski. Relatywnie słaba sprzedaż gry Rock Band 3 stała się bezpośrednim przyczynkiem do sprzedaży Harmoniksu, do której doszło w 2010 roku. Nowym właścicielem została firma Harmonix SBE Holdings utworzona przez fundusz inwestycyjny Columbus Nova. Ostatecznie studio odzyskało niezależność, a sukces serii Dance Central oraz dodatków do Rock Band 3 sprawił, że według szacunków analityków zakończyło ono ubiegły rok ze 100 milionami dolarów zysku.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Harmonix