Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2021, 20:45

Twórcy Rainbow Six: Siege zrobią nową grę dla Amazon Games

Rodzina Amazon Game Studios poszerzy się o czwarte studio deweloperskie. Nowy zespół budowany jest powoli w Montrealu, a jego najważniejszymi członkami są współtwórcy Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, którzy będą pracować nad nową grą wieloosobową.

Mimo poniesionych porażek Amazon nie poddaje się i wciąż próbuje swoich sił w produkcji wysokobudżetowych gier. Spółka Amazon Game Studios zapowiedziało właśnie, że do posiadanych trzech studiów dołącza zupełnie nowy kanadyjski zespół. Siedziba dewelopera mieści się w Montrealu. Jego trzon stanowi grupa kilku weteranów z Ubisoftu, którzy przez osiem ostatnich lat pracowali nad Tom Clancy's Rainbow Six: Siege.

Pierwszą misją Amazon Game Montreal jest stworzenie wysokobudżetowej gry multiplayer z segmentu AAA. Według dyrektora kreatywnego studia Xaviera Marquisa, zespół wykorzysta doświadczenia zdobyte przy Rainbow Six: Siege, by zaoferować coś zupełnie nowego fanom rozrywek wieloosobowych na całym świecie. Produkcja ma stawiać duży nacisk na wsparcie społeczności graczy i być rozwijana długi czas po premierze. Jej debiut nastąpi jednak najprawdopodobniej za kilka lat, ponieważ montrealski team dopiero się formuje i poszukuje kluczowych pracowników.

Mimo ogromnych zasobów finansowych i wielkich planów, po wielu latach funkcjonowania Amazon Game Studios jest nadal kompletnie nieistotnym graczem w branży elektronicznej rozrywki, stając się powoli obiektem żartów i kpin. Studia deweloperskie wydawcy mogą pochwalić się na razie głównie kilkoma skasowanymi i wciąż opóźnianymi projektami, a także jedną dużą wydaną grą multiplayer (Crucible), która została porzucona przez twórców w zaledwie kilka miesięcy od premiery. Nadchodzące MMO Amazon Game Studios, zatytułowane New World, znajduje się obecnie w ostatniej fazie przygotowań i zostanie wydane w sierpniu tego roku. Testy beta wskazują jednak, że mamy do czynienia z przeciętniakiem, który przyciągnie do siebie na krótko jedynie najbardziej zagorzałych fanów gatunku.

  1. Oficjalna strona firmy Amazon
  2. Oficjalna strona firmy Amazon Game Studios