Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2021, 23:02

Crossover Watch Dogs: Legion i Assassin's Creed w sierpniu; Ubisoft przedstawia harmonogram rozwoju gry

Ubisoft nie przestaje rozwijać Watch Dogs: Legion. Pod koniec czerwca otrzymamy dodatek Bloodline, w którym powrócą postacie z poprzednich odsłon serii, natomiast w sierpniu – crossover z serią Assassin’s Creed.

W SKRÓCIE:
  • firma Ubisoft zdradziła szczegóły na temat dalszego rozwoju gry Watch Dogs: Legion;
  • największą nowością jest zapowiedziany na czerwiec dodatek Bloodline, w którym do serii powrócą bohaterowie jej poprzednich odsłon – Aiden Pearce i Wrench;
  • na sierpień zaplanowano natomiast wydarzenie specjalne w WD: Legion, w ramach którego w grze pojawią się wątki z serii Assassin’s Creed.

Wydane w listopadzie Watch Dogs: Legion, pomimo przeciętnych ocen graczy, nie straciło zainteresowania ze strony Ubisoftu. Francuski wydawca zdradził dzisiaj szczegóły dotyczące dalszego rozwoju gry w „Roku 1”. Wreszcie dowiedzieliśmy się, kiedy ukaże się dodatek Bloodline – główna atrakcja przepustki sezonowej – a także o nowej zawartości, w tym o kontraktach i postaciach, które trafią do gry na przestrzeni kilku najbliższych miesięcy. Dodatkowym smaczkiem – zwłaszcza dla fanów serii Assassin’s Creed – będzie Darcy, członkini Zakonu Asasynów, która dołączy do DedSecu w ramach zapowiedzianego na sierpień crossoveru obydwu marek.

Nowe treści zaczną pojawiać się w grze już w kwietniu – zarówno dla posiadaczy przepustki sezonowej, jak i dla graczy podstawowej wersji WD: Legion. Na początek dostaniemy nową grywalną postać – Minę Sidhu, która kiedyś była obiektem badań, a teraz dysponuje mocą kontroli umysłów – oraz dodatkową misję. Dojdą także kolejne zlecenia i zadania kooperacyjne, oraz ulepszony edytor postaci i dwoje agentów do zwerbowania.

Maj przyniesie wyłącznie darmową zawartość (m.in. drugą misję taktyczną). Z kolei w czerwcu zagramy w dodatek Bloodline, który zaoferuje zupełnie nową historię, mającą miejsce przed wydarzeniami zaprezentowanymi w Legionie. Na jej potrzeby znów będziemy mogli wcielić się w starych znajomych – Aidena Pearce’a i Wrencha, czyli bohaterów Watch Dogs i Watch Dogs 2. Warto dodać, że wszystkimi nowymi postaciami zagramy zarówno w trybie single-, jak i multiplayer (przynajmniej na konsolach, bo start tego drugiego na PC jest ciągle przekładany), a każda z nich ma być na swój sposób unikalna i wnieść do gry nowe możliwości.

Plany Ubisoftu na Rok 1. Źródło: Twitter.

Kiedy już nacieszymy się dodatkiem, Ubisoft zaoferuje nam wydarzenie związane z serią Assassin’s Creed. Będzie ono darmowe i wezmą w nim udział wszyscy chętni gracze. Posiadacze przepustki sezonowej otrzymają z kolei nową bohaterkę – wspomnianą wcześniej Darcy – oraz kilka misji poświęconych zakapturzonym zabójcom. Crossover zaplanowano dopiero na sierpień, więc do rozpoczęcia wydarzenia z pewnością dowiemy się na jego temat wszystkich niezbędnych szczegółów.

Darmowy weekend z Watch Dogs: Legion

A jeśli jeszcze nie graliście w Watch Dogs: Legion i chcielibyście sprawdzić ten tytuł, będzie on dostępny za darmo w najbliższy weekend, czyli od 25 do 28 marca (na PC, PS4, PS5, XONE i XSX|S). Czeka Was trochę pobierania – pre-load zostanie odblokowany 24 marca o godzinie 18:00 – ale myślę, że warto obciążyć łącze i na własnej skórze przekonać się, jak się gra w nowe Watch Dogs. Kto wie, może produkcja Ubisoftu spodoba się Wam na tyle, że postanowicie kupić ją na własność? Jeśli tak, będziecie mogli liczyć na obniżkę sięgającą 50%.