Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2021, 09:30

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Tryb multiplayer do Watch Dogs Legion na PC przełożony

Posiadacze Watch Dogs Legion na PC muszą uzbroić się w cierpliwość. Ubisoft właśnie przełożył premierę trybu wieloosobowego na tę platformę.

Niecałe dwa tygodnie temu informowaliśmy, że multiplayer do Watch Dogs: Legion zadebiutuje 9 marca 2021 roku. Jednak deweloperzy zajmujący się tym tytułem ogłosili, że z powodu kilku problemów są zmuszeni przełożyć premierę trybu wieloosobowego na PC. Wersja konsolowa pojawi się w zapowiedzianym terminie, ale bez misji taktycznych.

Wersja PC ma problemy ze stabilnością, szczególnie w przypadku kilku kart graficznych. Nowa data premiery nie została sprecyzowana. Twórcy obiecują, że poinformują o niej, kiedy zdołają uporać się z błędami. Multiplayer dla posiadaczy PlayStation, Xboksów oraz Google Stadii zadebiutuje, tak jak zapowiadali twórcy, 9 marca. Misje taktyczne pojawią się w grze dopiero dwa tygodnie później - 23 marca. Powodem opóźnienia są nagminnie występujące w nich crashe, które deweloperzy chcą naprawić.

To już drugi raz, kiedy deweloperzy zdecydowali się na taki ruch. Pierwotnie multiplayer do Watch Dogs: Legion miał zadebiutować 3 grudnia 2020 roku. Wówczas zdecydowano się na zmianę terminu, ponieważ twórcy chcieli skupić się na naprawieniu największych błędów w trybie jednoosobowym.

Watch Dogs: Legion pojawiło się na PC, PS4, Xboksie One oraz w usłudze Google Stadia 29 października 2020 roku. Na konsole dziewiątej generacji trafiło natomiast w dniu ich premiery – 10 listopada na Xboksa Series X/S, a na PS5 odpowiednio 12 listopada w USA oraz 19 listopada w Polsce.