Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2020, 14:45

Koniec Crucible; serwery zostaną wkrótce wyłączone

Firma Amazon podjęła decyzję o zakończeniu rozwoju Crucible i wyłączeniu serwerów na początku listopada. Niezadowoleni z tego ruchu gracze mogą wystąpić o zwrot pieniędzy.

W SKRÓCIE:
  1. Serwery Crucible zostaną wyłączone na początku listopada.
  2. Deweloperzy skupią się na rozwoju innego tytułu firmy Amazon - New World.

To koniec Crucible. Pracujący nad tytułem deweloperzy ogłosili, że rozwój tytułu został definitywnie zakończony. Serwery gry będą działać do 9 listopada. Do tego czasu planowane są ostatnie mecze z trwającymi przy tytule fanami.

W grze zostaną wyłączone mikropłatności, a wszyscy chętni będą mogli wystąpić o pełny zwrot za zakupione wcześniej paczki z zawartością kosmetyczną. Decyzja została podjęta po przeanalizowaniu wszystkich możliwości rozwoju i kosztów, jakie ponieść musiałby Amazon, gdyby nie wstrzymano prac nad grą. Zespół deweloperski skupi się teraz na będącym w fazie testów New World.

Jest to o tyle ciekawa sprawa, że miesiąc po majowej premierze gra wróciła do fazy beta i deweloperzy zapowiedzieli, że otwierają się bardziej na uwagi społeczności, by ich produkcja była wystarczająco dobra. Po wprowadzeniu ogłoszonych wcześniej planów dalszy sens rozwoju Crucible miał zostać oceniony przez wydawcę. Jak widać po tej zapowiedzi, grę zweryfikowano negatywnie.

  1. Oficjalna strona gry Crucible

Paweł Musiolik

Paweł Musiolik

Pisać o grach zaczynał na łamach serwisu SquareZone. Później pisał i szefował na nieistniejącym PSSite.com, zaś aktualnie prowadzi swojego bloga o grach. Nie napisał jeszcze tekstu, z którego byłby w 100% zadowolony. Przygodę z grami zaczął w wieku 3 lat, gdy udało mu się namówić ojca na kupno komputera C64. Rozbudzona przez Flimbo's Quest miłość do elektronicznej rozrywki rozkwitła podczas pierwszych przygód z Heroes of Might & Magic, osiągając apogeum po zakupie pierwszego PlayStation. Wraz z rosnącym wiekiem zaliczał kolejne kontakty z konsolami przenośnymi Nintendo, wrócił też na łono PC jako dodatkowej platformy do grania. Kolekcjonuje gry, jest fanem emulacji.

więcej