Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2020, 14:45

Koniec Crucible; serwery zostaną wkrótce wyłączone

Firma Amazon podjęła decyzję o zakończeniu rozwoju Crucible i wyłączeniu serwerów na początku listopada. Niezadowoleni z tego ruchu gracze mogą wystąpić o zwrot pieniędzy.

W SKRÓCIE:
  1. Serwery Crucible zostaną wyłączone na początku listopada.
  2. Deweloperzy skupią się na rozwoju innego tytułu firmy Amazon - New World.

To koniec Crucible. Pracujący nad tytułem deweloperzy ogłosili, że rozwój tytułu został definitywnie zakończony. Serwery gry będą działać do 9 listopada. Do tego czasu planowane są ostatnie mecze z trwającymi przy tytule fanami.

W grze zostaną wyłączone mikropłatności, a wszyscy chętni będą mogli wystąpić o pełny zwrot za zakupione wcześniej paczki z zawartością kosmetyczną. Decyzja została podjęta po przeanalizowaniu wszystkich możliwości rozwoju i kosztów, jakie ponieść musiałby Amazon, gdyby nie wstrzymano prac nad grą. Zespół deweloperski skupi się teraz na będącym w fazie testów New World.

Jest to o tyle ciekawa sprawa, że miesiąc po majowej premierze gra wróciła do fazy beta i deweloperzy zapowiedzieli, że otwierają się bardziej na uwagi społeczności, by ich produkcja była wystarczająco dobra. Po wprowadzeniu ogłoszonych wcześniej planów dalszy sens rozwoju Crucible miał zostać oceniony przez wydawcę. Jak widać po tej zapowiedzi, grę zweryfikowano negatywnie.

  1. Oficjalna strona gry Crucible