Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2021, 20:20

autor: Karol Laska

Byli pracownicy Blizzarda zapowiedzieli nową kampanię Dungeons & Dragons

Chris Metzen i Ryan Collins, czyli byli pracownicy Blizzard Entertainment, zapowiedzieli autorskie papierowe RPG w systemie D&D pod tytułem Auroboros: Coils of the Serpent. Projekt trafi niedługo na Kickstartera.

Pod koniec października 2020 roku informowaliśmy o tym, że zasłużony były deweloper Blizzard Entertainment, Chris Metzen, zmienia nieco branżę i zamierza produkować papierowe RPG. W związku z tym założył studio o nazwie Warchief Gaming i wziął się do roboty, a teraz w końcu poznaliśmy parę interesujących szczegółów na temat jego najnowszego projektu – Auroboros: Coils of the Serpent. W sieci pojawił się nawet ogłoszeniowy filmik z pierwszymi grafikami koncepcyjnymi oraz komentarzem Metzena.

Powyższa kampania tworzona jest na zasadach piątej edycji systemu D&D (Dungeons & Dragons). 20 kwietnia trafi ona na Kickstartera, gdzie będzie można ją wesprzeć dowolną wpłatą. Pierwsza odsłona tejże przygody, Worldbook: Lawbrand, zabierze nas do tytułowego wymiaru w świecie Faerun, który złożony jest z grupy miast handlowych w trakcie kolejnej przemysłowej rewolucji. Oto jak prezentują się niektóre z tych metropolii.

Źródło: Warchief Gaming - Byli pracownicy Blizzarda zapowiedzieli nową kampanię Dungeons & Dragons - wiadomość - 2021-03-23
Źródło: Warchief Gaming
Źródło: Warchief Gaming - Byli pracownicy Blizzarda zapowiedzieli nową kampanię Dungeons & Dragons - wiadomość - 2021-03-23
Źródło: Warchief Gaming

Metzenowi na stanowisku dowodzącym pomaga Ryan Collins, czyli człowiek, który również ma przeszłość w Blizzardzie. Pracował w nim jako projektant Hearthstone’a, zajmował się głównie jego stroną fabularną, czyli tworzeniem tzw. przygód (osadzonych w uniwersum WarCrafta). Ma więc doświadczenie, jeżeli chodzi o kreację światów fantasy, choć oczywiście nie na taką skalę jak w przypadku Auroboros: Coils of the Serpent. Co jednak z tego wyjdzie? Więcej konkretów poznamy w kwietniu, gdy projekt trafi na Kickstartera.

  1. Strona internetowa kampanii Auroboros: Coils of the Serpent