Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2012, 16:34

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Twórcy Psychonauts i Brutal Legend stworzą cztery nowe gry w dwa tygodnie

Amnesia Fortnight to coroczny projekt, w ramach którego studio Double Fine (twórcy m.in. Psychonauts i Brutal Legend) realizuje różne ciekawe pomysły na gry. W ciągu dwóch tygodni powstaną cztery nowe produkcje wybrane przez graczy.

Szkic z gry The White Birch - Twórcy Psychonauts i Brutal Legend stworzą cztery nowe gry w dwa tygodnie - wiadomość - 2012-11-26
Szkic z gry The White Birch

W ramach corocznego projektu, Amnesia Fortnight, niezależne studio Double Fine (Psychonauts, Brutal Legend) w ciągu najbliższych 14 dni stworzy cztery nowe gry. Zainteresowani będą mogli prześledzić cały proces ich powstawania – postępy zespołu będą na bieżąco nagrywane i publikowane w Internecie. Produkcje zostały wybrane przez graczy spośród 23 proponowanych pomysłów. Zwycięskie tytuły to:

Hack ‘n’ Slash

Wbrew temu, co może sugerować tytuł, gracz zamiast miecza otrzyma laptop, a na pokonanie nie czekają hordy potworów lecz szereg zagadek opartych na wykorzystaniu technik hackerskich.

Spacebase DF-9

Głównym celem jest rozbudowa kosmicznego miasta składającego się z wielu mniejszych statków. W naszej flotylli zamieszkają wirtualni ludzie obdarzeni własną osobowością i zwyczajami.

The White Birch

Tytuł jest mroczną platformówką z akcentem położonym na eksplorację. Pokierujemy losem młodej dziewczyny, która wspina się na szczyt wieży stojącej pośrodku złowieszczego lasu. Stamtąd będzie ona w stanie dosięgnąć wiszącą na czubku wysokiej brzozy nagrodę, przy czym nie zawsze znajdzie to samo.

Autonomous

Sandboks rozgrywany na futurystycznym złomowisku. Naszym zadaniem ma być zgromadzenie przedmiotów niezbędnych do skonstruowania robotów, które pomogą nam przetrwać w niebezpiecznym świecie gry. Nasi podopieczni będą mieli własny rozum, co uniemożliwi objęcie nad nimi pełnej kontroli.

Paczkę wszystkich czterech produkcji można kupić za tak zwane „co łaska” w serwisie Humble Bundle. Gry otrzymamy po ich ukończeniu, za dwa tygodnie. Dodatkowo, ofiarodawcy natychmiastowo otrzymają tytuły studia pochodzące z poprzednich 14-dniowych projektów.