Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2012, 09:37

autor: DogGhost

Twórcy gry UFC Undisputed 3 nabyli prawa do tytułu o "bieliźnianej" lidze futbolu amerykańskiego

Studio Juke's ogłosiło, że stworzy grę na bazie Lingerie Footbal League, czyli ligi futbolu amerykańskiego ze skąpo ubranymi zawodniczkami w rolach głównych.

Studio Juke’s, mające na swoim koncie takie tytuły jak UFC Undisputed 3 czy WWE ’12, wykupiło prawa do stworzenia gry na licencji ligi Lingerie Football League. Jest ona odpowiednikiem amerykańskiego futbolu, w którym na boisku ścierają się ze sobą kobiety w strojach bikini. Wbrew pozorom, według magazynu BusinessWeek jest to obecnie najszybciej rozwijająca się dyscyplina sportowa w Stanach Zjednoczonych.

Pierwsze doniesienia dotyczące planów przygotowania gry na bazie tej oryginalnej ligi pojawiły się we wrześniu ubiegłego roku. Od tamtej pory trwały negocjacje mające na celu wyłonienie dewelopera, który podejmie się tego interesującego zadania. Ostatecznie rywalizację wygrało japońskie studio Juke’s znane przede wszystkim z konsolowych gier walki.

Niestety, obecnie nie znamy żadnych szczegółów dotyczących samej rozgrywki czy daty premiery. Producent nie znalazł jeszcze wydawcy dla tego tytułu. W przypadku ich poprzednich dokonań funkcję tę pełniła najczęściej firma THQ. Powstaje jednak pytanie: czy zaryzykuje wzięcie pod swoje skrzydła tego dość kontrowersyjnego projektu?

Oto jak wypowiada się na temat całego przedsięwzięcia Yukinori Taniguchi, prezes studia Juke’s:

”Jako czołowa firma skupiająca się na sporcie i rozrywce musimy trzymać rękę na pulsie i przewidywać, co stanie się kolejną wielką marką. My w studiu Juke’s czujemy, że liga LFL nabiera rozmachu i ta dyscyplina sportu ma zadatki na stanie się wielkim hitem świata gier.”

Lingerie Football League została zapoczątkowana w 2009 roku. W meczach odbywających się na zamkniętych obiektach biorą udział dwie siedmioosobowe drużyny kobiet. Oprócz kasków i ochraniaczy na ramiona ich strój składa się głównie z bielizny (i butów ;)). Choć zasady są w pewnym stopniu zmodyfikowane w stosunku do męskiej odmiany tej dyscypliny, to w trakcie rozgrywek nie brakuje emocji, efektownych zagrań i brutalnych fauli.

Ostatnia aktualizacja: 2012-06-21

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.