Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2022, 15:41

autor: Damian Miśta

Konflikt wokół aktorek głosowych eskalował, twórcy proszą fanów o szacunek

Studio tworzące grę Bayonetta 3 nawołuje do wstrzymania się od uwag wobec aktorek podkładających głos głównej bohaterce gry. PlatinumGames twierdzi, że docenia wkład każdego współtwórcy tej serii.

Źródło fot. PlatinumGames | Bayonetta 3.
i

Mamy kontynuację historii „uwłaczającego” wynagrodzenia za podkładanie głosu głównej bohaterce Bayonetty 3. Studio odpowiedzialne za grę prosi fanów o zachowanie wstrzemięźliwości w kontekście uwag wobec osób mających wkład w powstanie cyklu.

Powstrzymajcie się od komentarzy

PlatinumGames opublikowało na Twitterze komunikat, wzywający do zaprzestania atakowania nowej aktorki głosowej Jennifer Hale, która zastąpiła wojującą Hellenę Taylor. Firma zapewnia jej pełne wsparcie. Jak stwierdzono w wiadomości, „PlatinumGames docenia każdego, kto dołożył się do wieloletniego tworzenia serii Bayonetta, w tym także społeczność stanowiącą jej fundament”.

Afera z wynagrodzeniem za pracę przy dubbingu

Hellena Taylor, która zrezygnowała ze współpracy z PlatinumGames przy grze Bayonetta 3 (wcześniej miała udział w powstaniu dwóch poprzednich odsłon), sugerowała, że zrobiła to z powodu „uwłaczającej” gaży – jak twierdziła, miała otrzymać za swoją rolę zaledwie 4 tysięcy dolarów.

W reakcji na wybuch hejtu w Internecie Hideki Kamiya, prezes PlatinumGames, zaprzeczył słowom Taylor i uciekał się do blokowania komentarzy na Twitterze. Niebawem dziennikarze, w tym Jason Schreier z agencji Bloomberg, mieli jednak przyłapać Hellenę Taylor na kłamstwie. Podana przez nią gaża była rzekomo mocno zaniżona. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w tej wiadomości.

Premiera Bayonetty 3 nastąpi 28 października tego roku wyłącznie na konsoli Nintendo Switch.

Damian Miśta

Damian Miśta

Na GRYOnline.pl udziela się od lipca 2022 roku. Najczęściej publikuje artykuły o nowinkach w świecie technologii ze względu na zainteresowanie sprzętem elektronicznym i zmieniającą się rzeczywistością, jednak zdarza mu się również podejmować tematy związane z grami i filmami. Poza tym chętnie wybiera się w podróż do minionych epok. Do gier i pisania ciągnęło go od młodych lat, więc kończył różne tytuły, żeby je później amatorsko recenzować. Zna wszystkie zakamarki Khorinis, a serię przygód Indiany Jonesa powtarzał wiele razy.

więcej