Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2022, 09:24

autor: Adrian Werner

Aktorka miała oszukać miliony graczy, zarzuca się jej kłamstwo

Okazuje się, że sprawa rezygnacji aktorki z występu w grze Bayonetta 3 nie jest tak prosta, jak się wydawało. Odtwórczyni roli mogła mocno rozminąć się prawdą, informując o niskiej ofercie gaży.

Źródło fot. Nintendo / Twitter Hellen Taylor
i

W weekend media branżowe (w tym my) rozpisywały się o aferze związanej ze zmianą aktorki podkładającej głos w anglojęzycznej wersji Bayonetty 3. Znaną z poprzednich dwóch części Hellenę Taylor zastąpiła Jennifer Hale. Powodem rezygnacji z roli pierwszej z nich miała być „uwłaczająco niska” gaża. Okazuje się jednak, że sytuacja nie jest wcale taka prosta i wiele wskazuje na to, że Taylor mogła rozminąć się z prawdą.

  1. Nowe informacje ujawnił Jason Schreier z serwisu Bloomberg. Ma on bardzo dobrą renomę, więc dajemy wiarę jego doniesieniom. Potwierdził je zresztą również Andy Robinson z VGC korzystając z własnych źródeł.
  2. Hellena Taylor twierdziła (w filmikach, które obejrzano już prawie 10 mln razy), że zaoferowano jej kwotę 4 tysięcy dolarów za całą rolę. W rzeczywistości oferta obejmowała 4-5 lub więcej czterogodzinnych sesji nagraniowych i za każdą z nich aktorka otrzymałaby 3-4 tys. dolarów.
  3. W sumie aktorka miała zarobić co najmniej 15 tysięcy dolarów. Tę sumę potwierdza zresztą również także trzecie źródło w postaci dziennikarza Stephena Totilo,
  4. Co więcej, według źródeł dziennikarzy, ta kwota jest znacznie wyższa niż gaża, którą Taylor otrzymała za występ w drugiej części.
  5. Aktorka miała również zażądać udziału w zyskach. Ponadto według agencji Bloomberg zażyczyła sobie sześciocyfrowej gaży, ale VGC nie było w stanie uzyskać potwierdzenia tej kwoty.
  6. Sama Taylor zaprzecza tym doniesieniom, upierając się, że oferta łącznie zamykała się w 4 tys. dolarów.

W przypadku tak sprzecznych doniesień trudno jest ocenić definitywnie, kto ma rację, ale w tym przypadku bardziej prawdopodobne wydaje się, że aktora rozminęła się z prawdą. Kilku dziennikarzy uzyskało bowiem informacje przeczące jej słowom z różnych źródeł. Do tego Schreier miał okazję zapoznać się z dokumentacją, która potwierdza szczegóły oferty.

Sytuacja nie wygląda dobrze dla Helleny Taylor. 15 tys. dolarów to i tak mała kwota za główną rolę w wysokobudżetowej produkcji, więc nie potrzeba było naginać prawdy, aby wzbudzić sympatię graczy. Do tego wypowiedzi aktorki sprowadziły falę hejtu na Jennifer Hale, która zastąpiła ją w głównej roli.

Przypomnijmy na koniec, że Bayonetta 3 zmierza tylko na konsolę Nintendo Switch. Gra ukaże się 28 października tego roku.

  1. Oficjalna strona gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej