Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2022, 10:26

autor: Adam Adamczyk

Microsoft zwalnia ludzi, także z oddziału Xboxa

Około tysiąc osób zatrudnionych w Microsofcie otrzymało wypowiedzenie z pracy. Cięcia dotknęły m.in. oddziału Xboxa.

Źródło fot. Unsplash | Renato Ramos Puma
i

Pracownicy, a dokładniej rzecz ujmując – byli pracownicy Microsoftu coraz częściej donoszą o masowych zwolnieniach w firmie. Tyczą się one różnych oddziałów giganta z Redmond, w tym także Xboxa. Mówi się o około tysiącu zwolnionych osób, często piastujących swoje stanowiska od wielu lat.

Fala zwolnień w Microsofcie

Cięcia kadrowe dotyczą między innymi oddziału Xboxa, a także osób związanych ze Studiem Alpha, które powstało w celu projektowania działających w chmurze symulacji wojskowych. Swojego zawodu nie kryje główny architekt Studia Alpha, który na swoim profilu na Twitterze napisał:

Dzisiaj ja i cały mój zespół zostaliśmy zwolnieni. 12 lat w Microsofcie i 25 lat w tworzeniu gier. Szczegóły wkrótce, gdy szok opadnie.

Cięcia odczuł także Microsoft Mission Engineering, czyli dział, który zajmował się badaniem technologii kosmicznej. Część pracujących tam osób otrzymała informację o zwolnieniach drogą mailową.

Microsoft nie odniósł się jeszcze do tematu nagłych zwolnień, a firma podkreślała w przeszłości, że zamierza nadal inwestować i zatrudniać w kluczowych obszarach wzrostu. Choć wypowiedzenia dotknęły mniej niż 1% zatrudnionych w Microsofcie osób, to nadal jest to na tyle duża grupa, że sprawa nie mogła przejść niezauważona przez serwisy związane z grami i technologiami.

  1. Oficjalna strona Microsoftu
  2. Oficjalna strona Xboxa

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk

Pisaniem zajmuję się zawodowo od 2013 roku i przez większość tego czasu współpracowałem z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuję się od dziecka, dlatego z czasem postanowiłem połączyć jedną z moich pasji z pracą. Tak w 2021 roku udało mi się dołączyć do Gry-Online.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuję się także informacjami stricte techowymi. Poza pracą interesuję się grą na gitarze, komponowaniem muzyki i sportami siłowymi.

więcej