Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 października 2022, 15:49

Netflix pracuje nad serialową adaptacją Death Note; twórcy Stranger Things znaleźli scenarzystkę

Nie ustają próby stworzenia udanej adaptacji kultowej mangi Death Note przez Netfliksa. Wiemy, kto napisze scenariusz serialu twórców Stranger Things.

Źródło fot. Death Note; Toshiki Inoue; Madhouse; 2006-2007
i

Death Note autorstwa Tsugumiego Ohby i Takeshiego Obaty to jedna z najbardziej kultowych mang na świecie. Składa się z 12 tomów i była oryginalnie publikowana między 2003 a 2006 rokiem na łamach Weekly Shonen Jump. Popularność dzieła potwierdza fakt, że na przestrzeni lat wielu śmiałków podejmowało się próby stworzenia udanej adaptacji live-action. W samej Japonii powstało pięć filmów i jeden serial.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Netflix również ma za sobą jedną próbę adaptacji owej mangi. W 2017 roku powstał film w reżyserii Adama Wingarda, który spotkał się z bardzo słabym odbiorem ze strony widzów i krytyków. Przy tworzeniu dzieła brał udział między innymi Jeremy Slater, czyli jeden z głównych scenarzystów ciepło przyjętego serialu The Umbrella Academy.

Jak zatem widać, czasem nawet świetni artyści mogą nie podołać pewnym zadaniom. Bracia Matt i Ross Duffer, czyli twórcy jednego z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych seriali na Netfliksie – Stranger Things – pragną jednak udowodnić, że jest inaczej. Nad własną, serialową wersją Death Note pracują już od co najmniej kilku miesięcy; ponadto w tym tygodniu została ogłoszona scenarzystka projektu (via Deadline).

Wybór padł na Halię Abdel-Meguid, która pracowała z braćmi Duffer przy telewizyjnej adaptacji powieści Stephena Kinga i Petera Strauba – The Talisman. Scenarzystka miała również swój wkład w tworzeniu adaptacji książki Erika Larsona o tytule The Devil in the White City dla Hulu.

Abdel-Meguid, oprócz talentu do scenariuszy, posiada jeszcze jedną cechę, która może się okazać przydatna podczas prac nad serialowym Death Note’em. Posługuje się bowiem płynnie językiem japońskim i mieszkała przez jakiś czas w Tokio. Znajomość tamtejszej kultury oraz posiadanie perspektywy zarówno japońskiej, jak i amerykańskiej może być kluczowym czynnikiem, jaki pomoże w dogłębnym zrozumieniu materiału źródłowego, a co więcej – odpowiednim osadzeniu go we współczesnych kontekstach.

Jak myślicie, czy bracia Duffer i Halia Abdel-Meguid to przepis na sukces dla serialowej adaptacji Death Note?

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Karolina Myślińska

Karolina Myślińska

Medio- i groznawczyni z wykształcenia. Pasjonuje ją szeroko pojęta popkultura, w szczególności muzyka i kino, choć ostatecznie to grom poświęciła swoją akademicką karierę. Jest ogromną fanką Pokémonów, co udowadnia znajomością każdego z 905 stworków i nałogowym graniem w GO. Od zawsze miała wiele do powiedzenia o konsumowanych przez siebie tekstach kultury i pewnego dnia postanowiła zrobić z tego użytek próbując sił w dziennikarstwie. Tak trafiła do GOL-a, gdzie pod pseudonimem KayRoo pisze głównie o wydarzeniach ze świata filmów, seriali czy gier. Ponadto interesuje się anime, sztuką i digital paintingiem, a wolne chwile spędza na rysowaniu. Jeśli w Twojej okolicy jest jakiś festiwal muzyki lub fantastyki, to prawdopodobnie ją na nim spotkasz. Możliwe nawet, że w roli wolontariusza.

więcej