Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 września 2018, 11:20

Twórca True Detective wyreżyseruje nowego Jamesa Bonda

Producenci 25. Jamesa Bonda wybrali reżysera, który zastąpi Daniela Boyle'a za kamerą - będzie nim Cary Fukunaga. Poznaliśmy również nową datę premiery filmu.

Miesiąc temu przyszłoroczna premiera 25. filmu o Jamesie Bondzie stanęła pod znakiem zapytania, gdy na kilka tygodni przed rozpoczęciem zdjęć z kręcenia obrazu zrezygnował Danny Boyle (według niepotwierdzonych doniesień – z powodu kłótni z Danielem Craigiem o dodanie do obsady Tomasza Kota). Producenci zostali tym samym zmuszeni do szybkich poszukiwań jego zastępcy. Dziś wiemy już, że zostanie nim twórca pierwszego sezonu True Detective, Cary Fukunaga.

Daniel Craig wystąpi w roli agenta 007 po raz piąty. - Twórca True Detective wyreżyseruje nowego Jamesa Bonda - wiadomość - 2018-09-22
Daniel Craig wystąpi w roli agenta 007 po raz piąty.
Twórca True Detective wyreżyseruje nowego Jamesa Bonda - ilustracja #2

Maniac to amerykański remake norweskiego serialu o tym samym tytule. Produkcja opowiada o Annie i Owenie, mającej problemy parze obcych sobie ludzi, którzy poznają się na rewolucyjnej farmaceutycznej terapii rzekomo potrafiącej naprawić każde dolegliwości umysłu. W rolach głównych wystepują Emma Stone i Jonah Hill.

O wyborze Fukunagi poinformował serwis Deadline. Twórca mający na swoim koncie m.in. film Beasts of No Nation oraz debiutujący dzisiaj na Netfliksie serial Maniac będzie pierwszym amerykańskim reżyserem, który otrzyma szansę zrealizowania swojej wizji przygód Agenta 007. Prace na planie rozpoczną się w marcu 2019 roku. Niestety, oznacza to, że na kolejnego Bonda poczekamy dłużej, niż początkowo sądziliśmy – film zadebiutuje dopiero w Walentynki 2020 roku.

Według źródeł serwisu Deadline, po odejściu Boyle’a producenci postanowili wrócić do wcześniej porzuconego konceptu fabuły, opracowanego przez Neala Purvisa i Roberta Wade’a, scenarzystów sześciu odsłon przygód Jamesa Bonda, w tym czterech najnowszych. Będzie to już piąta odsłona serii, w której w roli głównej zobaczymy Daniela Craiga.