Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2019, 16:00

autor: Bartosz Faryna

TSM wygrywa Apex Legends Preseason Invitational i zgarnia 105 tys. dolarów

W miniony weekend w podkrakowskim Alvernia Studios odbył się turniej Apex Legends Preseason Invitational, którego łączna pula nagród wynosiła 500 tysięcy dolarów. Pierwsze miejsce zajęli faworyci zmagań, jednak nie obyło się bez niespodzianek.

Zwycięzcami turnieju okazała się drużyna TSM ze Stanów Zjednoczonych / źródło: Dexerto. - TSM wygrywa Apex Legends Preseason Invitational i zgarnia 105 tys. dolarów - wiadomość - 2019-09-16
Zwycięzcami turnieju okazała się drużyna TSM ze Stanów Zjednoczonych / źródło: Dexerto.

W dniach od 13 do 15 września 2019 roku w podkrakowskim Alvernia Studios odbył się turniej Apex Legends Preseason Invitational, w którym łącznie do zdobycia było 500 tysięcy dolarów. W trzydniowych zmaganiach wzięło udział 80 najlepszych drużyn z całego świata, w tym jedna – SJP2 – w całości z Polski. Ostatecznie zwycięzcami okazali się reprezentanci Stanów Zjednoczonych – Team SoloMid – którym udało się zgarnąć główną wygraną w postaci czeku na 105 tysięcy dolarów.

Turniej nie obył się bez niespodzianek. Największym zaskoczeniem była drużyna 789, która, mimo braku organizacji i odpowiedniego zaplecza, radziła sobie na początku bardzo dobrze, a ostatecznie zajęła szóste miejsce. W tym samym teamie znajdowała się również jedna z dwóch kobiet, które trafiły do finału (drugim składem była drużyna Wyvern).

Turniej odbył się w podkrakowskim Alvernia Studios. - TSM wygrywa Apex Legends Preseason Invitational i zgarnia 105 tys. dolarów - wiadomość - 2019-09-16
Turniej odbył się w podkrakowskim Alvernia Studios.

Polacy niestety nie poradzili sobie najlepiej. Jedyny w całości polski skład – SJP2 – zajął ostatecznie 64. pozycję, natomiast międzynarodowy Team Secret – do którego należy 17-letni Iwo „liemek” Tylus – skończył na 26. miejscu.

Oto drużyny, które zajęły pierwsze 20 miejsc w turnieju / źródło: liquipedia. - TSM wygrywa Apex Legends Preseason Invitational i zgarnia 105 tys. dolarów - wiadomość - 2019-09-16
Oto drużyny, które zajęły pierwsze 20 miejsc w turnieju / źródło: liquipedia.

Finał rozgrywany był według niespotykanego dotąd formatu. Drużyny otrzymywały punkty za zajęte miejsca oraz zabójstwa w danym starciu. Wygrywała drużyna, która uzbierała łącznie 50 punktów i w kolejnym meczu zajęła pierwsze miejsce. System doprowadził do sytuacji, w której zamiast standardowych 4 rund w finale było ich łącznie 11, w trakcie których aż 12 drużyn przekroczyło próg 50 punktów i walczyło o wygraną.

Łączna pula nagród turnieju wynosiła 500 tysięcy dolarów. - TSM wygrywa Apex Legends Preseason Invitational i zgarnia 105 tys. dolarów - wiadomość - 2019-09-16
Łączna pula nagród turnieju wynosiła 500 tysięcy dolarów.

Zwycięzcami trzydniowych zmagań okazali się Team SolidMid (TSM) ze Stanów Zjednoczonych, którzy zgarnęli okrągłą sumkę wynoszącą 105 tysięcy dolarów. Nie było to dla nikogo większym zaskoczeniem, ponieważ TSM byli faworytami od samego początku. Wygrana jednak nie przyszła tak łatwo. Ostatecznie wyprzedzili zaledwie o trzy punkty Natus Vincere, którzy zajęli drugie miejsce.