Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 sierpnia 2018, 10:27

autor: Czarny Wilk

Trzeci sezon Stranger Things mroczniejszy i bardziej napakowany akcją

Shawn Levy, jeden z producentów i reżyserów Stranger Things, zdradził, że trzeci sezon popularnego serialu science fiction będzie bardziej ponury i wypełniony większą ilością akcji od poprzednich dwóch serii.

Na trzeci sezon niezwykle popularnego serialu science fiction Stranger Things jeszcze trochę poczekamy – Netflix niedawno potwierdził, że nowe odcinki zadebiutują dopiero latem 2019 roku. Mimo to już teraz jesteśmy dość regularnie karmieni nowymi informacjami o dalszych przygodach dzieciaków z Hawkins. Przed kilkoma tygodniami pisaliśmy o zabawnym spocie reklamującym nowe centrum handlowe z serialowego uniwersum, teraz zaś co nieco o przyszłości serii zdradził jeden z jej producentów, Shawn Levy.

Atmosfera w nowych odcinkach zrobi się jeszcze gęstsza. - Trzeci sezon Stranger Things mroczniejszy i bardziej napakowany akcją - wiadomość - 2018-08-13
Atmosfera w nowych odcinkach zrobi się jeszcze gęstsza.

Levy ujawnił serwisowi The Playlist, że humorystyczny materiał sprzed kilku tygodni bynajmniej nie oznacza, że czeka nas spokojniejszy sezon. Wręcz przeciwnie, choć wciąż możemy liczyć na odrobinę humoru, całość ma być znacznie mroczniejsza i bardziej napakowana akcją od pierwszej i drugiej serii:

Nie ma wątpliwości, że, jak widzieliście w reklamie, Sarcourt Mall jest częścią trzeciego sezonu. Akcja dzieje się w wakacje. Trzecia seria zawiera zdrową dawkę bzdur, lekkomyślności i zabawy kulturą. Ale mogę obiecać, że z czasem zmierzy ona w kierunku, który jest mroczniejszy i bardziej napakowany akcją, niż kiedykolwiek wcześniej.

Levy, który jest nie tylko producentem, ale także reżyserem kilku odcinków serii, podkreślił, że ekipa daje z siebie przy nowych odcinkach wszystko, chcąc stworzyć najbardziej ambitny ze wszystkich sezonów Stranger Things. Z wcześniejszych doniesień wiemy, że zobaczymy wydarzenia rozgrywające się około rok po finale drugiego sezonu i że część bohaterów będzie w związkach – Mike ma chodzić z Eleven, a Lucas z Max. Dużo miejsca na ekranie otrzyma także Steve, który znów „spełni się” jako swoista niańka pozostałych bohaterów.

Stranger Things to rozgrywający się w latach osiemdziesiątych serial science fiction wyprodukowany przez Netfliksa. Jego bohaterami są mieszkańcy miasteczka Hawkins, którzy odkrywają mroczne sekrety związane z miejscem swojego zamieszkania. Produkcja cieszy się olbrzymim uznaniem widzów, których zachwycił unikalny klimat widowiska oraz nawiązania do klasycznych dzieł popkultury.