Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2005, 09:35

Trzech brytyjskich aktorów dołącza do obsady The Elder Scrolls IV: Oblivion

Firma Bethseda Softworks ogłosiła nazwiska trzech brytyjskich aktorów, którzy użyczyli swoich głosów głównym bohaterom gry The Elder Scrolls IV: Oblivion.

Firma Bethseda Softworks ogłosiła nazwiska trzech brytyjskich aktorów, którzy użyczyli swoich głosów głównym bohaterom gry The Elder Scrolls IV: Oblivion.

Pierwszym z nich jest Patrick Stewart, któremu przypadła zaszczytna rola cesarza. Aktor ten znany jest głównie jako kapitan Jean-Luc Picard z serialu Star Trek: Generation oraz profesor Charles Xavier w serii filmów X-Men. W rolę cesarskiego syna wcieli się Boromir z Władcy Pierścieni, czyli Sean Bean. Będzie to debiut Brytyjczyka w grach komputerowych, chociaż warto zaznaczyć, że bierze on udział w ekranizacji popularnego programu rozrywkowego, mianowicie Silent Hill. Ostatnim wymienionym przez Betesda Softworks aktorem jest Terence Stamp, którego dotąd mogliśmy podziwiać m.in. w Mrocznym Widmie (cykl Gwiezdne Wojny) oraz Czerwonej Planecie. Warto przypomnieć, że w The Elder Scrolls IV: Oblivion pojawi się również Lynda Carter, która w latach siedemdziesiątych pojawiła się w amerykańskiej telewizji jako Wonder Woman (informowaliśmy o tym w sierpniu).

Oblivion to już czwarta edycja popularnej serii cRPG, która przez wielu graczy uważana jest za prawdziwe arcydzieło w swoim gatunku. Akcja tej części osadzona została w świecie fantasy, w prowincji Cyrodiil Imperium Tamriel. Ostatni władca tegoż państwa, z pomocą anonimowego zabójcy, przedwcześnie odszedł z tego świata. Tron Tamriel pozostał pusty. Jak wiadomo, sytuacja taka jest wielce niekorzystna dla każdego kraju, gdyż sprzyja szerzeniu się anarchii, a w tym określonym przypadku, wiąże się z jeszcze gorszymi implikacjami. Mianowicie, gdy Imperium Tamriel nie posiada władcy, wrota do Oblivionu (odpowiednika znanego nam piekła) stoją otworem, umożliwiając wydostawanie się na wolność przeróżnych plugawych bestii. Nie trudno się domyśleć, że światu grozi wielki kataklizm oraz, że nie kto inny jak gracz musi mu zapobiec. Jego zadaniem jest odnalezienie prawowitego następcy tronu i doprowadzenie to tego, by objął rządy nad Tamriel.

Więcej informacji na temat The Elder Scrolls IV: Oblivion znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier.