Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2012, 13:10

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Trwają prace nad modyfikacją gry Doom 3 na bazie filmu Prometeusz

Powstaje modyfikacja gry Doom 3 na podstawie filmu Prometeusz w reżyserii Ridleya Scotta, który w polskich kinach zadebiutuje w lipcu bieżącego roku. Autor moda udostępnił filmy oraz zdjęcia ze swojego dzieła.

Studio id Software pracuje nad Doom 3 BFG Edition, ale fani jeszcze nie zapomnieli pierwotnej wersji gry z 2003 roku. W sieci właśnie pojawiły się filmy i zdjęcia z modyfikacji gry Doom 3, inspirowanej filmem Prometeusz.

Mod jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie tworzenia, bo zaczęto go tworzyć zaledwie kilka tygodni temu. Nie znamy na jego temat zbyt wielu szczegółów – po udostępnionych materiałach widać jednak, że przeniesiemy się do lokacji znanych z filmu Ridleya Scotta, który w polskich kinach zadebiutuje w przyszłym miesiącu.

Osoby, które miały już okazję zobaczyć wspomniany obraz kinowy, zwracają uwagę na duże przywiązanie do szczegółów autora modyfikacji. Starał się on odwzorować nie tylko wygląd poszczególnych lokacji, ale także specyficzny klimat filmu. Trudno powiedzieć, czy mod zostanie oparty na znanych wydarzeniach, czy raczej przedstawi zupełnie inną historię w znanym uniwersum. Nieznana pozostaje również data premiery modyfikacji.

Prometeusz to najnowszy film science fiction Ridleya Scotta (Robin Hood, Łowca androidów), którego akcja nawiązuje do wątków kultowej serii Obcy. Pod koniec maja dzieło znanego reżysera zadebiutowało w niektórych europejskich kinach, a my na jego premierę musimy czekać do 20 lipca.

Trwają prace nad modyfikacją gry Doom 3 na bazie filmu Prometeusz - ilustracja #1
Trwają prace nad modyfikacją gry Doom 3 na bazie filmu Prometeusz - ilustracja #2
Trwają prace nad modyfikacją gry Doom 3 na bazie filmu Prometeusz - ilustracja #3
Trwają prace nad modyfikacją gry Doom 3 na bazie filmu Prometeusz - ilustracja #4