Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2012, 11:45

autor: Aver

Trwają nagrania dialogów do Mass Effect 3: Extended Cut. Powrócą starzy znajomi

Lance Henriksen, Raphael Sbarge i Tricia Helfer, czyli aktorzy biorący udział w nagrywaniu dialogów do gry Mass Effect 3, poinformowali w sieci, że wzięli udział w sesjach związanych z dodatkiem DLC rozbudowującym zakończenie gry studia BioWare.

Admirał Hackett, EDI, Kaidan Alenko oraz najprawdopodobniej Ashley powrócą w dodatku DLC rozbudowującym zakończenie trzeciej części przygód komandora Sheparda – Mass Effect 3: Extended Cut. Wynika tak z krążących po sieci wypowiedzi aktorów, którzy podkładają głos postaciom z produkcji studia BioWare.

Znane postaci powrócą w dodatku do gry Mass Effect 3: Extended Cut - ilustracja #1

Lance Henriksen, którego ponownie usłyszymy w roli naznaczonego blizną dowódcy, przyznał w rozmowie z G4TV, że w miniony piątek wziął udział w sesji dubbingowej do gry studia BioWare, i dodał:

[Twórcy] powiedzieli mi, że mieli problem z drastycznością zakończenia gry. Chodzi o to, że jeżeli gracz przegrywa, ginie, i to niespodziewanie. Dlatego też poczyniliśmy całą serię nagrań, aby był to proces stopniowy, aby zakończenie było jakościowo zgodne z całą serią. Drastyczne zakończenie wynikło z pomyłki. […] Graczom się to nie spodobało. Kocham te gry. Naprawdę.

Z kolei Raphael Sbarge, czyli Kaidan Alenko, poinformował na Twitterze, że także jego postać powróci w planowanym dodatku (a wraz z nią najprawdopodobniej Ashley). To samo przyznała Tricia Helfer, wcielająca się w rolę EDI: „W poniedziałek nagrywam dialogi do Mass Effecta”.

Extended Cut został zapowiedziany 5 kwietnia. Jest wynikiem kompromisu, na który zdecydowało się studio BioWare, po tym jak fani bardzo krytycznie przyjęli zakończenie gry. Sam dodatek nie zmieni finału kosmicznej trylogii, ale zaoferuje nowe sceny, które wzbogacą możliwe zakończenia i nadadzą im szerszy kontekst emocjonalny. DLC ma ukazać się latem tego roku.