Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 29 lipca 2021, 13:50

Train Sim World 2 i Mothergunship od dziś za darmo w EGS [Aktualizacja]

Dziś równo o godzinie 19:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store udostępnione zostaną dwie kolejne produkcje. Tym razem będą to Mothergunship oraz Train Sim World 2. Opcja bezpłatnego zdobycia obu tych gier pozostanie aktywna do 5 sierpnia.

[Aktualizacja] Mothergunship i Train Sim World 2 można już zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store. Natomiast w przyszłym tygodniu udostępnione zostaną A Plague Tale: Innocence oraz Speed Brawl.

W minionym tygodniu firma Epic Games umożliwiła użytkownikom swojej platformy cyfrowej dystrybucji bezpłatne wybranie się na pola bitew I wojny światowej dzięki Verdun, a także do świata przyszłości za pomocą Defense Grid: The Awakening. Obie te produkcje pozostaną dostępne do odebrania jeszcze do godziny 17:00 czasu polskiego. Później, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pojawi się opcja przygarnięcia bez żadnych opłat dwóch kolejnych pozycji - Mothergunship oraz Train Sim World 2.

Mothergunship jest opracowanym przez studio Terrible Posture Games FPS-em typu roguelike. Akcja tytułu toczy się w przyszłości. Ziemię zaatakowała rasa cybernetycznych kosmitów. Po latach walki niewielki ruch oporu decyduje się na desperacki ruch – aby raz na zawsze pozbyć się najeźdźców atakuje on główny okręt wrogiej armady, czyli tytułowy Mothergunship. Na początku zabawy wybieramy naszego bohatera, a następnie przystępujemy do rywalizacji na coraz trudniejszych poziomach wypełnionych przeciwnikami pałającymi żądzą mordu oraz instalacjami obronnymi. W walkach pomagają nam różnego typu bronie podatne na modyfikacje.

  1. Mothergunship na platformie Epic Games Store

Z kolei Train Sim World 2 od studia Dovetail Games, jak sam tytuł wskazuje, jest symulatorem pociągów. Tytuł pozwala na objęcie kontroli nad różnego rodzaju lokomotywami, jak chociażby niemiecka DB ICE 3M oraz kultowa amerykańska CSX AC4400CW (co ciekawe, można je bardzo swobodnie personalizować, jeśli chodzi o stronę wizualną), i za ich sterami przemierzanie różnorodnych tras usytuowanych w rozmaitych zakątkach świata.

Od momentu premiery, która miała miejsce w sierpniu ubiegłego roku, Train Sim World 2 otrzymało całkiem sporo DLC. Na platformie Epic Games Store rozdawana będzie jednak tylko podstawowa gra.

  1. Train Sim World 2 na platformie Epic Games Store

Zarówno Mothergunship, jak i Train Sim World 2 będzie można odebrać za darmo na platformie Epic Games Store do 5 sierpnia. Gdy oficjalnie dowiemy się, jaka produkcja (bądź produkcje) zostanie udostępniona w kolejny czwartek, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej