Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 3 kwietnia 2015, 12:22

autor: Jiker

Tomb Raider zadebiutował na urządzeniach z Androidem

W ofercie platformy Google Play pojawiła się mobilna konwersja pierwszej odsłony serii Tomb Raider - doszło do tego niemal półtora roku po debiucie na iOS. Klasyczne przygody pani archeolog Lary Croft zostały udostępnione w modelu premium, w cenie około 6 złotych.

Blisko półtora roku przyszło czekać posiadaczom smartfonów i tabletów z systemem Android na mobilną konwersję pierwszej odsłony cyklu Tomb Raider (edycja na iOS debiutowała w grudniu 2013 roku). Firma Square Enix – od pięciu lat posiadająca prawa do tej kultowej marki – zupełnie nieoczekiwanie wprowadziła „jedynkę” do oferty platformy Google Play, gdzie można ją nabyć za kwotę około 6 złotych.

W cenie kilku złotych gracz uzyskuje dostęp do pełnej zawartości przełomowej przygodowej gry akcji z panią archeolog Larą Croft w roli głównej. Podobnie jak odsłona na iPhone’a i iPada, edycja androidowa oferuje grafikę w wyższej rozdzielczości, płynniejszą animację oraz dwa dodatkowe poziomy, które pierwotnie ukazały się w reedycji z 1998 roku. Ponadto doszła możliwość zapisywania stanu gry w dowolnym momencie.

Tytuł oferuje też obsługę kontrolerów MOGA Ace Power i Logitech PowerShell, aczkolwiek zdecydowana większość z nas zdana będzie jednak na sterowanie dotykowe, bazujące na wirtualnych przyciskach. Z relacji graczy wynika, że nie jest ono najwygodniejsze, ale wystarczy poświęcić trochę czasu na trening, aby zacząć czerpać przyjemność z zabawy.

W Tomb Raider poszukujemy prastarego artefaktu Scion. Prowadzimy badania głównie w grobowcach Starożytnego Rzymu i Egiptu. Wspólnie z Larą Croft odwiedzamy również miejsce pochówku Qualopeca, a także odkrywamy pozostałości Atlantydy. Akcję obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami bohaterki, a zabawa polega głównie na eksplorowaniu lokacji, walce z przeciwnikami, pokonywaniu pomysłowych wyzwań platformówkowych oraz rozwiązywaniu zagadek. W sumie dzieło nieistniejącego już studia Core Design zapewnia około 15 godzin zabawy.

Na koniec warto dodać, że pod koniec 2014 roku w App Store pojawiła się także druga odsłona cyklu. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości Square Enix zdecyduje się na umieszczenie jej również w ofercie Google Play. Czekamy też na przenosiny kolejnych części.