Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2013, 08:57

autor: Góral

Tom Clancy's The Division na PC nie będzie konsolowym portem, lecz pełnoprawną wersją

Twórcy Tom Clancy's The Division, sieciowej gry RPG akcji, zdradzili, że nadchodząca produkcja nie będzie zwykłym konsolowym portem, lecz pełnoprawną, dobrze zoptymalizowaną wersją.

Tom Clancy's The Division to wieloosobowa gra RPG akcji. - Tom Clancy's The Division na PC nie będzie konsolowym portem, lecz pełnoprawną wersją - wiadomość - 2013-12-21
Tom Clancy's The Division to wieloosobowa gra RPG akcji.
Tom Clancy's The Division w skrócie:
  • Sieciowa gra RPG akcji z otwartym światem, przeznaczona na konsole nowej generacji i komputery osobiste
  • Podczas rozgrywki wykorzystamy nowoczesne bronie, technologiczne gadżety i nie tylko. Dodatkowo w zabawie będą mogły uczestniczyć osoby grające na urządzeniach przenośnych, które wyślą np. drona zwiadowczego, wykorzystując w tym celu tablet
  • Za produkcję gry odpowiada studio Ubisoft Massive. Tytuł ukaże się w drugiej połowie 2014 roku

Tom Clancy's The Division to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier ze stajni firmy Ubisoft. Technologia Snowdrop Engine ma być jednym z głównych argumentów przetargowych tytułu, zapewniając znakomitą oprawę graficzną. Producenci jednak dość często mają problemy z optymalizacją swoich produkcji na komputerach PC. Tytuł studia Ubisoft Massive ma się wyróżniać pod tym względem.

„Jak wiecie, Masssive ma swoje korzenie w grach PC-towych. Ciężko pracujemy, by upewnić się, że dostarczymy wysokiej jakości doświadczenia na komputerach PC. Możecie być pewni, że komputerowa wersja nie będzie portem, lecz pełnoprawną, zoptymalizowaną wersją. Chcemy stworzyć możliwie najlepszą produkcję, niezależnie od platformy na jakiej grasz” – napisano podczas sesji pytań i odpowiedzi na oficjalnej stronie gry.

Produkcja ukaże się na rynku w drugiej połowie 2014 roku, na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych. Twórcy nie ujawnili jednak dokładnego terminu. Warto przypomnieć, że PC-towa wersja została zapowiedziana dopiero w sierpniu, po tym jak zebrano około 140 tys. podpisów w specjalnej petycji.

Tom Clancy's The Division to sieciowa gra RPG akcji przeznaczona wyłącznie na konsole nowej generacji oraz komputery PC. Projekt został zapowiedziany podczas targów E3 w czerwcu bieżącego roku. Za jego produkcje odpowiada szwedzkie studio Ubisoft Massive (dawniej Massive Entertainment), znane z takich tytułów jak World in Conflict czy też Ground Control.