Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2013, 12:23

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Tom Clancy's The Division trafi na PC

Nie musieliśmy długo czekać na oficjalną zapowiedź Tom Clancy's The Division na PC. Komputerowi gracze spragnieni zagrania w bodaj największą niespodziankę tegorocznych targów E3 utworzyli nawet petycję w tej sprawie. Zaowocowało to ogłoszeniem pecetowego wydania zaledwie dwa miesiące po prezentacji gry, pierwotnie planowanej na Xboksa One i PlayStation 4.

Tom Clancy's The Division zmierza na PC – to pewne - Tom Clancy's The Division trafi na PC - wiadomość - 2013-08-20
Tom Clancy's The Division zmierza na PC – to pewne

Oficjalnie ujawniono, że Tom Clancy's The Division zmierza na komputery PC. Fredrik Rundqvist, producent wykonawczy odpowiedzialny za grę, stwierdził, że to odzew na zainteresowanie graczy. Przypomnijmy, że utworzona w czerwcu tego roku petycja w sprawie pecetowej wersji The Division zebrała do tej pory ponad 140 tys. podpisów i, jak widać, starania fanów opłaciły się. Ponadto wypuszczono nowy zwiastun prezentujący aplikację towarzyszącą skierowaną na urządzenia mobilne.

Zapowiedź komputerowej edycji była zapewne kwestią czasu, ale firma Ubisoft postanowiła nie zwlekać dłużej. Co prawda, nie poinformowano, czy premiera odbędzie się równocześnie z konsolowymi wydaniami, ale można przypuszczać, że tak się stanie albo opóźnienie będzie stosunkowo niewielkie.

The Division to jedna z pierwszych zapowiedzianych przez firmę Ubisoft gier „nowej generacji” - Tom Clancy's The Division trafi na PC - wiadomość - 2013-08-20
The Division to jedna z pierwszych zapowiedzianych przez firmę Ubisoft gier „nowej generacji”

Przedstawiciel studia Massive Entertainment (seria Ground Control, World in Conflict) dał jasno do zrozumienia, że twórcy związani są z pecetami od początku istnienia firmy. Komputerowi gracze mają powody do radości, gdyż z dotychczas udostępnionych materiałów wynika, że jest na co czekać. Otrzymamy otwarty świat z rozgrywką nastawioną przede wszystkim na sieciowe zmagania. The Division ma być nowoczesną strzelaniną w konwencji TPP z elementami charakterystycznymi dla gier RPG. Tytuł, oficjalnie zaprezentowany na konferencji Ubisoftu na E3, już teraz jawi się jako jedna z ciekawszych produkcji przeznaczonych na sprzęt nowej generacji.

The Division zostało zapowiedziane na drugą połowę 2014 roku na PlayStation 4 i Xboksa One, a teraz także na PC. Jeszcze zbyt wcześnie na ogłoszenie dokładnej daty premiery, ale debiutu można spodziewać się raczej w czwartym kwartale przyszłego roku. Dodatkowo posiadacze konsoli Microsoftu otrzymają przed premierą i po niej zawartość na wyłączność.