Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2013, 11:50

autor: qjin

Demo Rayman Legends na Steamie – znamy wymagania sprzętowe pełnej wersji

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy Was o pojawieniu się wersji demonstracyjnej Rayman Legends w wersji na konsole, a teraz firma Ubisoft niespodziewanie udostępniła ją na platformie Steam również graczom pecetowym. Ponadto poznaliśmy wymagania sprzętowe gry.

Wersji demonstracyjnej doczekali się także gracze pecetowi - Demo Rayman Legends na Steamie – znamy wymagania sprzętowe pełnej wersji - wiadomość - 2013-08-20
Wersji demonstracyjnej doczekali się także gracze pecetowi

Ku naszemu zaskoczeniu w sklepie cyfrowej dystrybucji Steam ukazało się demo kolejnej odsłony popularnej serii platformówek – Rayman Legends. Pierwotnie zostało ono opublikowane jedynie w usługach Xbox Live oraz PlayStation Network. Teraz twórcy postanowili udostępnić je także graczom pecetowym. Próbka wymaga niespełna 1,3 GB wolnego miejsca na dysku twardym i jest dostępna w pełnej polskiej wersji językowej. Warto wspomnieć o tym, że demo wymaga do uruchomienia platformy Uplay i oferuje trzy zróżnicowane poziomy oraz tryb Invasion.

Usługa firmy Valve jest także źródłem minimalnych i rekomendowanych wymagań sprzętowych, które, zgodnie z oczekiwaniami, prezentują się zadowalająco. Mimo wsparcia dla tandemu klawiatura i mysz, gra obsłuży także kontroler Xbox 360 działający pod systemem operacyjnym Windows. Pełna specyfikacja znajduje się poniżej.

Minimalne wymagania sprzętowe

 • Procesor: Pentium IV 3,0 GHz lub Athlon 64 3000+ 1,8 GHz
 • Pamięć operacyjna: 2 GB
 • Karta grafiki: GeForce 6800 GT lub Radeon X1950 Pro z 256 MB pamięci i obsługą Shader Model 3.0
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX
 • Dysk twardy: 6 GB wolnego miejsca
 • System operacyjny: Windows XP (SP3)/Vista (SP2)/7 (SP1)/8 (32- i 64-bitowy)
 • Inne: kompatybilność z klawiaturą i myszką, opcjonalne wsparcie dla kontrolera Microsoft Xbox 360

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 • Procesor: Core 2 Duo E4400 2,0 GHz lub Athlon 64 X2 3800+ 2 GHz
 • Pamięć operacyjna: 2 GB RAM
 • Karta grafiki: GeForce 9600 GT lub Radeon 3850 z 512 MB pamięci i obsługą Shader Model 4.0
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX
 • Dysk twardy: 6 GB wolnego miejsca
 • System operacyjny: Windows XP (SP3)/Vista (SP2)/7 (SP1)/8 (32- i 64-bitowy)
 • Inne: kompatybilność z klawiaturą i myszką, opcjonalne wsparcie dla kontrolera Microsoft Xbox 360

Rayman Legends to kolejny, po Origins z 2011 roku, powrót do korzeni serii po kilku trójwymiarowych, choć bardzo udanych odsłonach (z wyjątkiem może niektórych spin-offów). Za produkcję ponownie odpowiada zespół deweloperski dowodzony przez Michela Ancela, ojca nie tylko postaci Raymana, ale również m.in. gry Beyond Good & Evil. Podobnie jak w poprzednicze, tak i w kontynuacji położono silny nacisk na kooperację dla maksymalnie czterech graczy, a także bajeczną dwuwymiarową grafikę. Więcej informacji o tytule znajdziecie w naszej zapowiedzi.

W Rayman Legends nie zabraknie ton humoru - Demo Rayman Legends na Steamie – znamy wymagania sprzętowe pełnej wersji - wiadomość - 2013-08-20
W Rayman Legends nie zabraknie ton humoru

Premiera pełnej wersji nastąpi 29 sierpnia 2013 roku na PC oraz konsolach Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation Vita i Wii U, mimo że pierwotnie planowano grę tylko na tę ostatnią platformę sprzętową. W przedsprzedaży edycji komputerowej na platformie Steam lub Uplay otrzymacie dodatkowo kopię poprzedniej części – Rayman Origins.