Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2016, 12:55

Tom Clancy's The Division hitem wszech czasów pierwszego kwartału roku. Top 10 UK (6 - 12 marca)

Najnowsza produkcja Ubisoftu, gra The Division, została nie tylko największym bestsellerem brytyjskiego rynku gier w handlu detalicznym, ale także największą premierą pierwszego kwartału w historii notowań przeprowadzanych przez organizację Media Control GfK.

Po niezliczonych kontrowersjach związanych z jakością oprawy graficznej i dobrze przyjętej becie, na rynku w końcu zadebiutowała gra Tom Clancy’s The Division, w której trafiamy do ogarniętego chaosem Nowego Jorku. Dzieło Ubisoftu spotkało się ze świetnym przyjęciem na wyspach brytyjskich, gdzie jak podaje organizacja Media Control GfK zajmująca się badaniem preferencji konsumenckich, produkcja Massive Entertainment pobiła rekord wszech czasów jeśli chodzi o wyniki sprzedaży w trakcie premierowego tygodnia mającego miejsce w ciągu pierwszego kwartału roku. Innymi słowy, The Division zostało najchętniej nabywanym tytułem w historii powyższych badań, w okresie od początku stycznia do końca marca. Poprzedni rekord tego typu należał do Gran Turismo 4, które zadebiutowało na rynku w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2005 roku. Warto przy tej okazji przypomnieć, że francuski wydawca poinformował wcześniej, iż gra ustanowiła wewnętrzny rekord sprzedaży na świecie w ciągu pierwszego dnia spośród wszystkich tytułów znajdujących się w portfolio firmy.

The Division udało się także zanotować najlepszy wynik pierwszego tygodnia sprzedaży spośród wszystkich gier sygnowanych nazwiskiem amerykańskiego pisarza, a także wskoczyć na trzecie miejsce najchętniej kupowanych gier Ubisoftu w tygodniu debiutu, ustępując w tym względzie jedynie Watch_Dogs i Assassin’s Creed III. Niewątpliwym sukcesem jest także umieszczenie w pierwszej dziesiątce niniejszego notowania aż trzech gier: poza The Division, na miejscu drugim, ze stratą do ubiegłego tygodnia wynoszącą 58%, znalazło się Far Cry Primal, a na dziesiątym Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege.

1.

Tom Clancy’s The Division

2.

Far Cry Primal

3.

Call of Duty: Black Ops III

4.

FIFA 16

5.

Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2

6.

LEGO Marvel’s Avengers

7.

Grand Theft Auto V

8.

Forza Motorsport 6

9.

The Legend of Zelda: Twilight Princess HD

10.

Tom Clancy’s Rainbow Six:Siege