Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2014, 12:05

autor: Draug

Titanfall – kolejny przeciek ujawnia nowe screeny oraz więcej informacji o mapach i trybach gry

Gracze dokopali się do nowych informacji na temat gry Titanfall. Udostępniono obrazki prezentujące 15 map, które znajdą się w pełnej wersji, a także ujawniono więcej informacji na temat przygotowanych trybów rozgrywki (w tym kampanii).

Niestety, raczej nie będziemy mieli szansy postrzelać sobie z tego działka na drugim planie. - Titanfall – kolejny przeciek ujawnia nowe screeny oraz więcej informacji o mapach i trybach gry - wiadomość - 2014-03-03
Niestety, raczej nie będziemy mieli szansy postrzelać sobie z tego działka na drugim planie.

Gracze wyczekujący z niecierpliwością premiery Titanfall nie ustają w wysiłkach, by dowiedzieć się jak najwięcej na temat gry, uzupełniając luki (wciąż duże) pozostawione przez twórców, studio Respawn Entertainment. Tym razem informacji dostarczył użytkownik serwisu Reddit o ksywce FallenFusion, powołując się na posiadane przez niego „wiarygodne źródło”. Wziął on pod uwagę wcześniejszy przeciek, dokonany przez osobę o pseudonimie RazorUK, która przeszukała pliki wersji beta, i skoncentrował się na nieznanych jeszcze wiadomościach. FallenFusion potwierdził tylko, że większość informacji podanych przez jego poprzednika znajduje pokrycie w rzeczywistości. Kolejny przeciek dostarcza nowości na temat trybów rozgrywki, kształtu kampanii i – nade wszystko – map, które zostały zaprezentowane na screenshotach.

Proszę państwa, oto Leviathan. - Titanfall – kolejny przeciek ujawnia nowe screeny oraz więcej informacji o mapach i trybach gry - wiadomość - 2014-03-03
Proszę państwa, oto Leviathan.

Zacznijmy od ostatniego z wymienionych elementów. W pełnej wersji Titanfall ma się znaleźć jakoby 15 aren – informacja ta wydaje się jak najbardziej wiarygodna, biorąc pod uwagę, że FallenFusion udostępnił nie tylko pojedyncze screenshoty, ale również szczegółowe mapy każdej z plansz (możecie je zobaczyć tutaj). Przy tej okazji potwierdziło się, że podczas walk zobaczymy rozmaite stworzenia – na przykład jeden z obrazków ukazuje Leviathana.

Dowiedzieliśmy się też, ża na pola bitew trafią stacjonarne ciężkie działka. Będzie to potężna broń, nie tylko siejąca spustoszenie wśród piechoty, ale również stanowiąca poważne zagrożenie dla Tytanów. Działka będzie można hakować, aby walczyły po naszej stronie. Ponadto na niektórych planszach umieszczone zostaną specjalne linki, pozwalające na błyskawiczne przemieszczanie się w górę lub w dół.

Linka - nieoceniona pomoc w razie, gdyby zaszła nagła konieczność rzucenia się do ewaku... do ataku w odwrotnym kierunku. - Titanfall – kolejny przeciek ujawnia nowe screeny oraz więcej informacji o mapach i trybach gry - wiadomość - 2014-03-03
Linka - nieoceniona pomoc w razie, gdyby zaszła nagła konieczność rzucenia się do ewaku... do ataku w odwrotnym kierunku.

Według informacji dostarczonych przez użytkownika FallenFusion, trybów gry ma być na starcie nie siedem (jak sugerował RazorUK), lecz pięć. Będą to Attrition, Capture the Flag, Hardpoint Domination, Last Titan Standing i Pilot Hunter. Przy okazji scharakteryzowano ostatni z wymienionych – celem będze tutaj eliminowanie wrogich pilotów (czyli graczy), nagradzane jednym punktem za każde zabójstwo. Jedyną korzyścią płynącą z pozbywania się postaci sterowanych przez SI będzie skrócenie czasu, po jakim możliwe stanie się przyzwanie Tytana.

Kampania będzie składała się z dziewięciu rozgrywek, na które przypadnie pięć meczów w trybie Attrition i cztery w Hardpoint Domination. Gracze otrzymają możliwość stanięcia po stronie frakcji IMC (Interstellar Manufacturing Corporation) lub MCOR (The Frontier Militia) – każda z nich będzie różniła się chociażby wprowadzeniami przed misjami. Podobno kampania ma zaoferować pewne „niespodzianki”, dzięki którym stanie się doświadczeniem innym niż standardowe rozgrywki, lecz FallenFusion poskąpił szczegółów w tym temacie.

Czasem przyjdzie nam powalczyć w nieco bardziej urokliwym otoczeniu. - Titanfall – kolejny przeciek ujawnia nowe screeny oraz więcej informacji o mapach i trybach gry - wiadomość - 2014-03-03
Czasem przyjdzie nam powalczyć w nieco bardziej urokliwym otoczeniu.

Niedawno Titanfall został ozłocony i powędrował do tłoczni, toteż nie ulega już najmniejszym wątpliwościom, że premiera gry w Polsce nastąpi 13 marca (w innych częściach świata tytuł zadebiutuje dwa dni wcześniej). Niemniej, termin ten dotyczy jedynie wersji przeznaczonych na komputery osobiste i konsolę Xbox One – posiadacze Xboksa 360 w naszym kraju będą musieli poczekać do 27 marca.

Titanfall – kolejny przeciek ujawnia nowe screeny oraz więcej informacji o mapach i trybach gry - ilustracja #5