Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2017, 11:34

Titanfall 2 – informacje o pakiecie DLC Gry wojenne

Autorzy strzelanki Titanfall 2 zapowiedzieli kolejną darmową paczkę DLC (dużą aktualizację) do swojej produkcji. Gry wojenne będą zawierały dwie kolejne mapy, nową egzekucję, a także pozwolą na noszenie trzech broni.

Gracze, którzy zdecydowali się na zakup sieciowej strzelanki Titanfall 2, nadal mogą cieszyć się niekrótkim okresem nieodpłatnego wsparcia nową zawartością. Studio Respawn Entertainment podzieliło się bowiem planami szóstej już paczki darmowego DLC do tytułu. Gry wojenne, bo tak został nazwany dodatek, zadebiutują 27 czerwca. Tytułowe War Games to kolejna mapa, której stylistyka wzorowana jest na wirtualnej rzeczywistości. Kresowi piloci dość często używają symulacji dawnych bitew do treningów rekrutów oraz utrzymania formy. Nierzadko zdarzają się też niespodziewane mieszanki, dlatego teren walk zawiera w sobie elementy znane z Miasta Aniołów, ale też otwarte hangary z bazy lotniczej Sierra. Centrum mapy prezentuje plątaninę sklepów i wysokich budynków z pozycjami snajperskimi, jej granice są zaś utrzymane w chłodnym klimacie czystego VR. Poniżej spojrzeć można, jak prezentuje się całość:

Mapa jest kolorowa, ale nie pstrokata. - Titanfall 2 – informacje o pakiecie DLC Gry wojenne - wiadomość - 2017-06-23
Mapa jest kolorowa, ale nie pstrokata.

Drugim rozszerzeniem puli terenów do walki będzie lokacja Ruch uliczny, obecna w trybie Szybki szturm. Tu postawiono na nieco krótsze dystanse – piloci będą toczyć pojedynki w okolicy dwóch tras szybkiego ruchu, zagraconych wrakami różnorodnych pojazdów. Gęsta zabudowa ma zaś ułatwić życie strzelcom wyborowym, którzy mogą pozostać na dłużej w ukryciu. Poza tym rozszerzenie ma zaoferować parę innych dodatków. Wśród nich znajdzie się egzekucja „walka z cieniem”, do odblokowania której trzeba nieco się wysilić podczas używania umiejętności holopilota. Zostanie też wyróżniony nowy tryb gry, Wolni strzelcy, oraz nastąpi ciekawa zmiana w balansie rozgrywki. Dotychczas piloci musieli wybierać między bronią boczną a bronią przeciw tytanom, co często nie było łatwe. Nowe rozszerzenie zaoferuje zaś każdemu trzy miejsca na arsenał: jedno na broń główną, jedno na pistolety i jedno na różnorodne ciężkie wyrzutnie i lasery.

Całość zawartości zapowiada się dość interesująco.

Druga z map przystosowana jest do błyskawicznie szybkich starć pilotów. - Titanfall 2 – informacje o pakiecie DLC Gry wojenne - wiadomość - 2017-06-23
Druga z map przystosowana jest do błyskawicznie szybkich starć pilotów.