Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 czerwca 2021, 14:55

Potężna Thor z Mjolnirem na pierwszych grafikach z Thor: Love and Thunder

Zdjęcia do Thor: Love and Thunder zostały zakończone. Z tej okazji ekipa filmowa dostała koszulki, przedstawiające bohaterów produkcji, w tym Potężną Thor, w roli której zobaczymy Natalie Portman.

Koniec zdjęć na planie filmowym często wiąże się z rozdawaniem upominków pracującej przy danej produkcji ekipie. Tak było w przypadku drugiego sezonu Wiedźmina od Netflixa, tak też stało się po nakręceniu Thor: Love and Thunder. Osoby biorące udział w tworzeniu nowego obrazu z Marvel Cinematic Universe zostały obdarowane koszulkami, na których widnieją grafiki postaci inspirowane tymi granymi przez Chrisa Hemswortha i spółkę. Jedną z nich okazała się Jane Foster, bohaterka grana przez Natalie Portman, którą tym samym po raz pierwszy możemy zobaczyć w kostiumie Potężnej Thor.

Zdjęcia rzeczonych koszulek zamieszczono na oficjalnym twitterowym koncie Thor: Love and Thunder. Na początku widzieliśmy jedynie nordyckiego boga piorunów ze Stormbreakerem w garści. Kilka dni później pojawiły się jednak fotografie innego T-shirtu, na których można dostrzec Potężną Thor dzierżącą Mjolnira. Fani Marvela z pewnością dostrzegą podobieństwo granej przez Natalie Portman bohaterki do jej komiksowego odpowiednika.

O nowej produkcji Marvela nie wiemy na razie zbyt wiele. Na pewno pojawi się w niej Star-Lord (w tej roli Chris Pratt), który będzie przekomarzał się z Thorem podobnie jak w Avengersach: Końcu gry. W filmie pojawią się także Russel Crowe – zagra władcę piorunów z mitologii greckiej, Zeusa – a także Tessa Thompson, Matt Damon i Christian Bale. Doborowa obsada, obcy bogowie, wiele linii czasowych (inaczej nie da się chyba wytłumaczyć obecności Mjolnira) – innymi słowy, będzie się działo. Nic dziwnego, że reżyser Thor: Love and Thunder, Taika Waititi (wcześniej odpowiedzialny m.in. za Ragnarok czy Jojo Rabbit i biorący udział w produkcji Mandalorianina), oświadczył, że nigdy nie nakręcił nic równie szalonego. Premiera filmu ma się odbyć 6 maja 2022 roku.