Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2021, 16:50

autor: Entelarmer

Xbox One uruchomi nextgenowe produkcje dzięki streamingowi

Czy będzie można uruchomić gry z Xboksów Series X/S na Xboksie One? Oczywiście, że nie, ale Microsoft planuje to zmienić dzięki usłudze Xbox Cloud Gaming.

Możliwość wykorzystania technologii streamingu do uruchomienia wymagających gier na słabszych urządzeniach zwykle dyskutowana jest w kontekście komputerów osobistych. Dlaczego jednak nie wykorzystać tego rozwiązania na konsolach? Najwyraźniej takie pytanie zadał sobie zespół Xboksa. Microsoft chce umożliwić uruchomienie nowszych, „nextgenowych” tytułów na standardowych konsolach Xbox One z pomocą usługi Xbox Cloud Gaming, nawet tak wymagających jak Microsoft Flight Simulator:

Dla milionów osób, które grają na konsolach Xbox One, z niecierpliwością wyczekujemy chwili, gdy zdradzimy więcej informacji o tym, jak przeniesiemy wiele gier nowej generacji – takich jak Microsoft Flight Simulator – na Wasze konsole za pośrednictwem Xbox Cloud Gaming, tak jak robimy to w przypadku urządzeń mobilnych, tabletów i przeglądarek.

Niestety, informację rzucono niejako mimochodem przy okazji ogłoszenia podsumowującego pokaz Xbox & Bethesda Games Showcase. Nie podano więc absolutnie żadnych szczegółów tej inicjatywy. Być może więcej na ten temat usłyszymy w trakcie dodatkowego pokazu Microsoftu, który odbędzie się jutro o godzinie 19:00 czasu polskiego, ale nie ma żadnych podstaw, by wierzyć w taki scenariusz.