Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 kwietnia 2021, 15:59

autor: Miłosz "Miłosz Piotrowski" Piotrowski

Thor Love and Thunder: wiemy, kogo zagra Russel Crowe

Pod koniec marca dowiedzieliśmy się, że Russel Crowe wystąpi w Thor: Love and Thunder, nie było jednak jasne, w kogo wcieli się aktor. W niedawno udzielonym wywiadzie zdradził on, że zagra w tym filmie greckiego boga Zeusa.

W Australii trwają prace nad czwartą odsłoną przygód Thora. W sieci co jakiś czas pojawiają się nowe materiały z planu filmowego, które podgrzewają atmosferę wokół tej produkcji. Niedawno dowiedzieliśmy się, że do obsady dołączył Russel Crowe, jednak do tej pory nie było jasne, w kogo wcieli się popularny nowozelandzki aktor.

Jakiś czas temu do Internetu trafiło zdjęcie Crowe’a z Chrisem Hemsworthem, jednak wówczas z tej fotografii nie dało się wywnioskować, jaką rolę będzie odgrywał znany m.in. z Gladiatora czy Pięknego umysłu aktor w nowym filmie o przygodach najsilniejszego z Asgardczyków. Dla wielu osób jego zaangażowanie w ten projekt było zaskoczeniem, ponieważ Crowe wcześniej pracował dla konkurencyjnego DC. Wystąpił on w Człowieku ze stali jako Jor-El, ojciec Supermana.

Mimo że udział Russella Crowe’a w Thor: Love and Thunder został ujawniony już jakiś czas temu, to do tej pory nie było wiadomo na ten temat nic więcej. Internet zalały spekulacje dotyczące jego potencjalnej roli w tym filmie. Niektórzy sugerowali, że może on wcielić się w Odyna, jednak prawda okazała się być inna.

Niedawno Crowe udzielił wywiadu dla australijskiego radia Joy 94.9. W pewnym momencie aktor ujawnił, że pojawi się w produkcji MCU jako Zeus. Dodał także, że jest właśnie w trakcie ostatniego dnia pracy nad Thor: Love and Thunder i wkrótce opuści plan filmowy. Marvel Studios nie potwierdziło jeszcze oficjalnie tej informacji, ale zdaje się, że Russel Crowe nie miał żadnego powodu, by kłamać.

Teraz wsiądę na rower, podjadę do studia Disney-Fox... i około godziny 9:15 powinienem już być Zeusem w czwartej części Thora. Dziś mój ostatni dzień zeusowania – powiedział w rozmowie z australijskim radiem Russel Crowe.

Pojawienie się Zeusa w filmie Thor: Love and Thunder może zwiastować udział kolejnych postaci z greckiej mitologii w produkcjach Marvela, takich jak np. Herkules. Głównym antagonistą w tym filmie jest Gorr the God Butcher, dla którego, jak wskazuje jego przydomek, nadrzędnym celem jest poskramianie bóstw. Możemy więc spodziewać się, że dojdzie do konfrontacji pomiędzy nim a granym przez Russela Crowe’a Zeusem.

Za reżyserię Thor: Love and Thunder odpowiada Taika Waititi. W rolę Thora wcieli się oczywiście Chris Hemsworth. W filmie pojawi się również wiele innych znanych fanom uniwersum Marvela bohaterów takich jak Jane Foster (Natalie Portman) czy Walkiria (Tessa Thompson). Zapowiedziany jest także udział Strażników Galaktyki. Nowymi postaciami są grany przez Christiana Bale’a Gorr the God Butcher i Hela, w którą wcieli się Melissa McCarthy. Oprócz tego możemy spodziewać się również udziału m.in. Jeff Goldbluma, Jaimie Alexander i Matta Damona. Premiera najnowszej odsłony przygód Thora zapowiedziana jest na 6 maja 2022 roku.