Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 czerwca 2021, 12:30

autor: Karol Laska

Zakończono zdjęcia do Thor: Love and Thunder. Reżyser uważa, że nigdy nie nakręcił nic bardziej szalonego

Prace produkcyjne nad nadchodzącym filmem MCU, Thor: Love and Thunder, zostały oficjalnie zakończone. Reżyser filmu, Taika Waititi, opowiedział trochę o tym, co sądzi o swoim projekcie.

Jeden z nadchodzących filmów Marvela, Thor: Love and Thunder, znajduje się od kilku miesięcy w fazie produkcyjnej, czemu dowodziły chociażby ostatnie zdjęcia z planu z udziałem Sachy Barona Cohena i Russella Crowe’a. Wysiłki ekipy na planie dobiegły jednak końca. Reżyser dzieła, Taika Waititi, oraz jego główny gwiazdor, Chris Hemsworth, opublikowali na swoich instagramowych kontach posty informujące o zakończeniu zdjęć z jakże tryumfalną fotografią ze swoim udziałem. Nowozelandzki twórca pokusił się o nawet nazwanie nowego Thora najbardziej szalonym projektem, przy jakim przyszło mu pracować.

Zakończono zdjęcia do Thor: Love and Thunder. Reżyser uważa, że nigdy nie nakręcił nic bardziej szalonego - ilustracja #1
Źródło: Taika Waititi, Instagram

Czasem dwójka ludzi łączy siły, by zainspirować świat i zmienić postrzeganie kinematografii na zawsze. I wtedy na scenę wchodzimy ja i Chris Hemsworth, który jesteśmy zbyt fajni, aby przejmować się czymkolwiek innym, niż tworzeniem filmów przynoszących czystą rozrywkę. No dobra, nie wyglądam fajnie i dobrze o tym wiem.

Ten film to zdecydowanie najbardziej szalona rzecz, jaką zrobiłem w swoim życiu i czuję się zaszczycony tym, że będę musiał sprężyć pośladki i załamać się nerwowo, żeby dostarczyć go Wam wszystkim do maja 2022 roku.

Waititi słynie ze swojego absurdalnego poczucia humoru – pokazywał je zresztą w swoich poprzednich filmach. Thor: Ragnarok zapisał się w historii jako jedno z najbardziej komicznych dzieł MCU, a Jojo Rabbit było nieprzebierającą w środkach satyrą na nazizm (produkcja zgarnęła nawet Oscara). Jeżeli więc Love and Thunder ma być jeszcze bardziej szalonym projektem, to sami nie wiemy, czego się spodziewać.

Swoim wpisem reżyser potwierdził także datę premiery filmu zaplanowaną na 6 maja 2022 roku. Oprócz Hemswortha w rolach głównych zobaczymy Natalie Portman, Tessę Thompson, Matta Damona i Russela Crowe’a. Szykuje się prawdziwa jazda bez trzymanki.

  1. Wszystko, co wiemy o przyszłości Marvel Cinematic Universe
  2. Strona internetowa Marvela

Karol Laska

Karol Laska

Swoją żurnalistyczną przygodę rozpoczął na osobistym blogu, którego nazwy już nie warto przytaczać. Następnie interpretował irańskie dramaty i Jokera, pisząc dla świętej pamięci Fali Kina. Dziennikarskie kompetencje uzasadnia ukończeniem filmoznawstwa na UJ, ale pracę dyplomową napisał stricte groznawczą. W GOL-u działa od marca 2020 roku, na początku skrobał na potęgę o kinematografii, następnie wbił do newsroomu, a w pewnym momencie stał się człowiekiem od wszystkiego. Aktualnie redaguje i tworzy treści w dziale publicystyki. Od lat męczy najdziwniejsze „indyki” i ogląda arthouse’owe filmy – ubóstwia surrealizm i postmodernizm. Docenia siłę absurdu. Pewnie dlatego zdecydował się przez 2 lata biegać na B-klasowych boiskach jako sędzia piłkarski (z marnym skutkiem). Przesadnie filozofuje, więc uważajcie na jego teksty.

więcej