Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 4 kwietnia 2018, 10:55

This War of Mine do przetestowania za darmo do końca tygodnia

Aby uczcić zbliżającą się premierę strategii Frostpunk, studio 11 bit umożliwiło graczom przetestowanie za darmo swojej poprzedniej produkcji, This War of Mine. Ofercie - obowiązującej do 8 kwietnia - towarzyszy promocja na zakup gry.

Studio 11 bit jest już na ostatniej prostej przed premierą gry Frostpunk i żeby uczcić zbliżający się debiut swojego nowego dzieła (zaplanowany na 24 kwietnia), postanowiło przypomnieć graczom, na co je stać. Do 8 kwietnia włącznie gracze mogą wypróbować za darmo wydane w 2014 roku This War of Mine za pośrednictwem platformy Steam. Poza tym do 9 kwietnia potrwa promocja, w której kupicie tę grę za 17,99 złotych, czyli 30% zwyczajowej ceny, a DLC o tytule The Little Ones za 9,99 złotych.

  1. Recenzja gry This War of Mine – survival na wojnie z perspektywy cywila
  2. Gra This War of Mine w serwisie Steam
Do 8 kwietnia możecie przetestować grę w edycji rozszerzonej – wraz z dodatkami. - This War of Mine do przetestowania za darmo do końca tygodnia - wiadomość - 2018-04-04
Do 8 kwietnia możecie przetestować grę w edycji rozszerzonej – wraz z dodatkami.
This War of Mine do przetestowania za darmo do końca tygodnia - ilustracja #2

Warto przypomnieć, że finansowy sukces This War of Mine to dodatkowe fundusze nie tylko dla deweloperów. Od 2015 roku studio 11 bit współpracuje z organizacją charytatywną War Child poprzez wydanie specjalnego DLC, z którego wszystkie przychody zostają przekazane na konto fundacji. W ten sposób gra pomogła m.in. 350 dzieciom z dotkniętej wojną domową Syrii, którym zapewniono pomoc psychologiczną oraz edukację.

Dla tych, którzy jeszcze zastanawiają się nad daniem This War of Mine szansy, darmowy okres próbny to idealna okazja, by zapoznać się z jedną z najlepszych polskich produkcji ostatnich lat. Dzieło 11 bit zostało docenione przez recenzentów z całego świata (średnia ocen w serwisie Metacritic to 83/100), zebrało szereg wyróżnień (między innymi nagrodę publiczności podczas Independent Games Festival), a przy tym odniosło komercyjny sukces. Jak ujawnili deweloperzy, gra sprzedała się w ponad 2,5 miliona egzemplarzy, co jak na tytuł niezależny jest naprawdę świetnym wynikiem. Ale trudno się temu osiągnięciu dziwić, bo This War of Mine to, jeśli przymknąć oko na pewną powtarzalność, naprawdę fenomenalna produkcja – ponura, pełna przejmującego smutku, angażująca emocjonalnie i zmuszająca do myślenia, a przy tym stawiająca przed graczem naprawdę duże wyzwanie.

Frostpunk to tytuł o innej skali, atmosferze i założeniach, niż This War of Mine, ale w nim także nie zabraknie wyborów moralnych, nad którymi będziemy się zastanawiać na długo po wyłączeniu gry. - This War of Mine do przetestowania za darmo do końca tygodnia - wiadomość - 2018-04-04
Frostpunk to tytuł o innej skali, atmosferze i założeniach, niż This War of Mine, ale w nim także nie zabraknie wyborów moralnych, nad którymi będziemy się zastanawiać na długo po wyłączeniu gry.

Tych, którzy podobnie jak ja zakochali się w poprzednim dziele studia 11 bit, zapewne ucieszy wiadomość, że we Frostpunku także nie zabraknie bardzo trudnych decyzji i ciężkiego klimatu. Dla deweloperów ze stołecznej ekipy to największy i najbardziej ambitny projekt – w końcu jak często widujecie gry survivalowe, w których celem jest przetrwanie całego miasta? Ale pomimo zdecydowanie większej skali, obaw o jakość finalnego produktu raczej nie mamy – z przedpremierowych wrażeń wynika, że szykuje się gra naprawdę wyśmienita, choć zapewne niszowa.

  1. Oficjalna strona internetowa studia 11 bit