Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2018, 12:46

autor: Adrian Werner

Odświeżona trylogia Spyro coraz bardziej prawdopodobna

Pojawiły się kolejne plotki odnośnie odświeżonej wersji trylogii platformówek 3D Spyro. Sugerują one, że firma Activision szykuje się do oficjalnej zapowiedzi projektu.

Smok Spyro szykuje się do powrotu. - Odświeżona trylogia Spyro coraz bardziej prawdopodobna - wiadomość - 2018-04-04
Smok Spyro szykuje się do powrotu.

Od kilku miesięcy krążą plotki odnośnie odświeżonej wersji trzech pierwszych odsłon platformówkowej serii Spyro. Najnowsze doniesienia sugerują, że nie będziemy musieli długo czekać na zapowiedź tego projektu. Powiązana z marką domena internetowa została właśnie przeniesiona do firmy Akamai, która obsługuje 99% stron firmy Activision.

Jeszcze ciekawsza była zawartość paczki, którą otrzymała redakcja serwisu IGN. Znaleziono w niej fioletowe jajko. Taki sam kolor ma Spyro i jako smok wykluł się z jaja. Do tego nadawcą przesyłki był Falcon McBob. Szukając tego imienia na Twitterze można znaleźć konto @SpyroTheDragon, które na razie jest prywatne. Wydaje się więc, że właśnie rozpoczęto kampanię marketingową mającą przygotować grunt pod zapowiedź remastera.

Serwis IGN otrzymał jajko z wiadomością zapowiadającą, że wkrótce coś się wykluje. - Odświeżona trylogia Spyro coraz bardziej prawdopodobna - wiadomość - 2018-04-04
Serwis IGN otrzymał jajko z wiadomością zapowiadającą, że wkrótce coś się wykluje.

Oczywiście, fani serii powinni powstrzymać się z otwieraniem szampanów do czasu oficjalnej zapowiedzi projektu. Częstotliwość pojawiania się plotek na jego temat, jak również ich charakter, sugerują jednak, że znajdą one pokrycie w rzeczywistości.

Przypomnijmy, że spekulacje na temat Spyro Trilogy Remaster pojawiły się na początku lutego. Według nich nad projektem pracuje studio Vicarious Visions, które w zeszłym roku odświeżyło inną klasyczną serię platformówek 3D, tworząc Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy. Podobnie jak ta produkcja, zremasterowane Spyro miałoby być przez rok dostępne wyłącznie na PlayStation 4.

Ponadto firma Activision poinformowała inwestorów, że w drugiej połowie 2018 roku planuje wydać „zremasterowane wersje tytułów ze swojej biblioteki IP”. Co więcej, we wrześniu seria Spyro będzie obchodziła dwudzieste urodziny, co wydaje się wyśmienitą okazją dla przypomnienia graczom tego cyklu.

  1. Strona internetowa firmy Activision
  2. Strona internetowa studia Vicarious Visions
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Spyro Reignited Trilogy

Spyro Reignited Trilogy