Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2018, 10:45

autor: Adrian Werner

Deathgarden nowym projektem twórców Dead by Daylight

Autorzy Dead by Daylight, czyli ludzie ze studia Behaviour Interactive, pracują nad kolejną asymetryczną grą multiplayer. Projekt otrzymał tytuł Deathgarden i pozwoli na wzięcie udziału w rozgrywkach brutalnego sportu przyszłości.

Gra zmierza wyłącznie na pecety. - Deathgarden nowym projektem twórców Dead by Daylight  - wiadomość - 2018-04-04
Gra zmierza wyłącznie na pecety.
DEATHGARDEN W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Behaviour Interactive
  2. Wydawca: Behaviour Interactive
  3. Gatunek: asymetryczna gra multiplayer
  4. Platforma: PC

Znane z Dead by Daylight kanadyjskie studio Behaviour Interactive ujawniło pierwsze konkrety odnośnie swojego kolejnego projektu. Jest nim asymetryczna gra multiplayer zatytułowana Deathgarden, która zmierza wyłącznie na pecety. Zainteresowani przetestowaniem produkcji powinni udać się na oficjalną stronę, gdzie przyjmowane są zapisy na zamkniętą alfę. Na razie autorzy nie są gotowi podać planowanej daty premiery.

Akcja Deathgarden osadzona zostanie w niedalekiej przyszłości, w czasach gdy największym hitem rozrywkowym są transmisje brutalnego sportu, gdzie porażka kończy się śmiercią. Podczas rozgrywki większość graczy wcieli się w tzw. Biegaczy, którzy będą lekko uzbrojeni i mało odporni na obrażenia, ale za to zwinni i szybcy. Natomiast jeden uczestnik zabawy pokieruje polującym na nich potężnym Myśliwym. Jak na asymetryczną grę przystało, obie strony konfliktu będą kompletnie różne i kontrolowanie ich ma wymagać mocno odmiennych taktyk.

Niestety, na tym kończą się udostępnione przez autorów konkrety. Warto jednak przypomnieć, że poprzedni projekt studia Behaviour Interactive, czyli Dead by Daylight, również jest asymetryczną grą multiplayer i okazał się wielkim sukcesem. W zeszłym roku autorzy pochwalili się, że sprzedali ponad trzy miliony egzemplarzy tej produkcji. Tytuł wciąż cieszy się dużą popularnością – według serwisu Steam Spy wczoraj w najgorętszym momencie dnia w wersję pecetową bawiło się prawie 18 tys. osób.

Studio Behaviour Interactive ma więc spore doświadczenie w tworzeniu asymetrycznego multiplayera. Jednocześnie Deathgarden zapowiada się na produkcję mocno odmienną od Dead by Daylight. Autorzy porzucili ciężki klimat horroru na rzecz lżejszej i bardziej kolorowej stylistyki, a tempo akcji wydaje się znacznie szybsze.

  1. Oficjalna strona gry