Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Deathgarden (PC)

Deathgarden

Gra akcji przeznaczona do zabawy w multiplayerze. Jedna z osób wciela się w potężnego Łowcę, który musi zabić kilku słabych, ale zwinnych i szybkich Biegaczy, starających się wydostać z areny.

Akcji | FPP | TPP | science fiction | FPS | multiplayer | indie | kooperacja | strzelanki

Okładka Deathgarden (PC)

data premiery gry:

2020

PC PS4 XONE

Deathgarden to kolejne dzieło studia Behaviour Interactive, czyli autorów popularnego Dead by Daylight. Podobnie jak wcześniejsza gra tego zespołu, opisywana produkcja oferuje zabawę w ramach asymetrycznego trybu multiplayer.

Fabuła

Deathgarden przenosi graczy w niedaleką przyszłość, kiedy to rekordy popularności bije brutalne show, w którym ludzie zamknięci na specjalnie przygotowanych arenach walczą na śmierć i życie. Podczas gdy pięciu tak zwanych Biegaczy (ang. Runners) musi współpracować, starając się odnaleźć drogę ucieczki z jednego z tytułowych Ogrodów, po piętach depcze im ciężko uzbrojony Łowca, którego celem jest uniemożliwienie im realizacji tego zadania.

Mechanika

Zmagania w Deathgarden toczą się na generowanych proceduralnie mapach; wcielając się w Łowcę, akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP), natomiast w skórze jednego z Biegaczy – zza jego pleców (TPP). Przed rozpoczęciem zabawy losowany jest jeden z trybów rozgrywki; podczas gdy w wariancie Capture zadaniem Biegaczy jest przejęcie dwóch celów i utrzymanie nad nimi kontroli aż do wyzerowania licznika czasu, w Gather & Deliver muszą oni przenieść specjalne klucze do wyznaczonych punktów na mapie. Po wykonaniu tych zadań drzwi wyjściowe z Ogrodu stają przed nimi otworem, jednak wówczas mecz wchodzi w ostatnią fazę (tzw. Blood Mode), w której przed Łowcą zostaje odsłonięta pozycja każdej z jego ofiar. Jeśli co najmniej trzem Biegaczom uda się wyjść cało ze starcia, ich drużyna wygrywa; zwycięstwo przypada natomiast Łowcy, któremu uda się zlikwidować co najmniej trzy ofiary.

Łowcę wyposażono w wytrzymały pancerz i szeroki wachlarz broni palnej (na jego podorędziu znajdują się karabiny maszynowe i snajperskie oraz shotguny), którego dopełnieniem są rozmaite umiejętności bojowe (pokroju tymczasowej niewidzialności i możliwości rozstawiania automatycznych działek) oraz perki (jak szybsze przeładowanie lub zwiększona pojemność magazynka). Zwinnych Biegaczy potrafiących chociażby wspinać się na elementy otoczenia podzielono na klasy – podczas gdy Support pomaga pozostałym członkom drużyny poprzez leczenie czy rozstawianie tarcz, celem Tormenta jest odwracanie uwagi Łowcy; listę zamyka Control manipulujący działaniami adwersarza i przechwytujący cele. Warto odnotować, że ci ostatni zyskują niewielką przewagę nad swoim oprawcą, rozpoczynając zmagania niedługo przed nim; dzięki temu mogą rozeznać się w konstrukcji mapy i znaleźć ważne obiekty pokroju skrzyń z amunicją, lekarstwami oraz ulepszeniami, a także stacji, w których mogą dokonać wymiany uzbrojenia bądź zmienić swoją profesję.

Tryby gry

Deathgarden pozwala na zabawę wyłącznie w trybie multiplayer.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika gry Deathgarden prezentuje się przyzwoicie; uwagę zwraca tak roślinność porastająca Ogrody, zmienne warunki atmosferyczne oraz projekty postaci biorących udział w starciach, jak i efekty towarzyszące wymianie ognia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,99 PLN

Wymagania wiekowe Deathgarden

18+

Wymagania sprzętowe Deathgarden

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD FX-8120 3.1 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 / 3 GB Radeon HD 7970, 20 GB HDD, Windows 7/8/8.1 64-bit

Deathgarden, Europa Universalis 4 i Verdun z darmowymi weekendami na Steamie
Deathgarden, Europa Universalis 4 i Verdun z darmowymi weekendami na Steamie

wiadomość1 czerwca 2019

Deathgarden: Bloodharvest, Europa Universalis IV i Verdun to trzy gry, które można w ten weekend przetestować za darmo na Steamie. Zorganizowano również przeceny wszystkich tych produkcji.

Deathgarden nowym projektem twórców Dead by Daylight
Deathgarden nowym projektem twórców Dead by Daylight

wiadomość4 kwietnia 2018

Autorzy Dead by Daylight, czyli ludzie ze studia Behaviour Interactive, pracują nad kolejną asymetryczną grą multiplayer. Projekt otrzymał tytuł Deathgarden i pozwoli na wzięcie udziału w rozgrywkach brutalnego sportu przyszłości.

PC
PS4
XONE