Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2017, 20:03

autor: Góral

Dead by Daylight z 3 milionami sprzedanych egzemplarzy

Poznaliśmy najnowsze wyniki sprzedaży gry Dead by Daylight, oferującej asymetryczny multiplayer w klimatach horroru. Produkcja rozeszła się w ponad 3 milionach egzemplarzy. Opublikowano też infografikę ze statystykami.

W Dead by Daylight trzeba sobie pomagać, a w razie potrzeby zostawić towarzyszy na pastwę losu. - Dead by Daylight z 3 milionami sprzedanych egzemplarzy - wiadomość - 2017-11-17
W Dead by Daylight trzeba sobie pomagać, a w razie potrzeby zostawić towarzyszy na pastwę losu.

Stosunkowo niedawno, bo w czerwcu bieżącego roku, informowaliśmy, że sprzedaż gry Dead by Daylight przekroczyła 1,8 miliona egzemplarzy, choć nie uwzględniała edycji konsolowych, które pojawiły się dzień przed opublikowaniem tego rezultatu. Dziś mamy kolejne wieści na ten temat, gdyż studio Behaviour Interactive pochwaliło się, że projekt rozszedł się w nakładzie ponad 3 milionów egzemplarzy. W tym przypadku wliczono już edycje na Xboksa One i PlayStation 4, ale nie ujawniono, jak rozkłada się sprzedaż na poszczególne platformy. Jednak z pomocą przychodzi serwis Steam Spy. Na karcie projektu możemy wyczytać, że w steamowej bibliotece grę posiada około 2,5 miliona osób, ale doczekała się ona już dwóch darmowych weekendów – jednego w grudniu 2016 roku, a drugiego niedawno, bo we wrześniu. Dane nie są więc w pełni prawdziwe, ponieważ wliczają się w nie też osoby, które zagrały w projekt podczas jednego z tych wydarzeń. Śmiało można jednak zakładać, że na PC-tach sprzedano ponad 2 miliony egzemplarzy, a reszta przypada na konsole.

Przy okazji deweloper opublikował widoczną poniżej infografikę, zdradzającą m.in., że w szczytowych momentach produkcją bawiło się w tym samym czasie ponad 100 tysięcy osób, rozegrano przeszło 100 milionów meczów, a w ich trakcie 150 milionów graczy schowało się do szafy.

Dead by Daylight w skrócie:
  • gra akcji przeznaczona do multiplayera;
  • ukazała się w 2016 roku na PC-tach i w bieżącym roku na konsolach PS4 i XOne;
  • sprzedano ponad 3 miliony egzemplarzy.

Dead by Daylight zadebiutowało w czerwcu 2016 roku na PC-tach. Jest to asymetryczna gra wieloosobowa w klimatach horroru. W zabawie bierze udział pięć osób – jedna z nich wciela się w bossa polującego na czterech pozostałych, zwykłych śmiertelników. Rozgrywka jest całkiem interesująca, gdyż wymaga współpracowania z pozostałymi osobami, choć nadrzędnym celem jest nasze przetrwanie, więc czasami warto zdradzić towarzyszy. Taka forma zabawy bardzo przypadła graczom do gustu – tytuł nie tylko świetnie się sprzedaje, ale też zbiera mnóstwo pozytywnych ocen na Steamie.