Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 4 kwietnia 2018, 10:18

autor: Czarny Wilk

Twórca Aliens prawie nakręcił Jurassic Park

James Cameron, twórca Obcego 2, Avatara i Titanica, zdradził, że zabrakło zaledwie kilku godzin, by to on, a nie Steven Spielberg, stworzył w 1993 roku słynną ekranizację Parku Jurajskiego.

W 1993 roku Steven Spielberg stworzył Park Jurajski – film, który na zawsze zapisał się w historii kinematografii, zachwycając atmosferą niezwykłej przygody oraz fantastycznie wykonanymi dinozaurami. Niewiele brakowało, byśmy zamiast tego otrzymali o wiele mroczniejszą i brutalniejszą wizję parku rozrywki opanowanego przez dinozaury.

W wersji Spielberga nie brakowało ponurych momentów, ale film nastawiony był bardziej na przygodę niż straszenie widza. - Twórca Aliens prawie nakręcił Jurassic Park - wiadomość - 2018-04-04
W wersji Spielberga nie brakowało ponurych momentów, ale film nastawiony był bardziej na przygodę niż straszenie widza.

Serwis HuffPost UK miał okazję przeprowadzić rozmowę z Jamesem Cameronem w nowo otwartym muzeum Titanica w Belfaście. Twórca Aliens zdradził, że swego czasu również przymierzał się do zekranizowania powieści Park Jurajski Michaela Crichtona. W wyścigu o zabezpieczenie praw przegrał ze Spielbergiem o zaledwie kilka godzin. Reżyser przyznał, że nie ma tego za złe konkurentowi:

Kiedy zobaczyłem ten film, zrozumiałem, że nie byłem odpowiednią osobą do stworzenia ekranizacji. On nią był. Stworzył film o dinozaurach dla dzieci, podczas gdy moja wersja to byłby Obcy z dinozaurami. A to nie byłoby w porządku.

Dinozaury są dla ośmiolatków. Wszyscy możemy się nimi cieszyć, ale to dzieciaki je najbardziej lubią i nie powinny być wykluczane z możliwości cieszenia się nimi. Spielberg miał właściwe wyczucie do tego filmu. Ja bym poszedł w dużo, dużo bardziej brutalnym kierunku.

Niewiele zabrakło, by Park Jurajski był obrazem zupełnie innym od tego, który znamy. Czy lepszym? Tego się już pewnie nigdy nie dowiemy. Za kilka miesięcy, 22 czerwca, zobaczymy natomiast, jak z tematyką poradzi sobie J.A. Bayona (Sierociniec, Siedem minut po północy), reżyser Jurassic World: Upadłe Królestwo.

  1. Oficjalna strona filmu Jurassic World: Upadłe Królestwo
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.