Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2012, 18:15

Thief 4 rozszerzy znaną formułę serii

Przedstawiciel studia Eidos Montreal zapowiedział, że Thief 4 znacząco rozszerzy formułę serii o zupełnie nowe elementy, z równoczesnym zachowaniem ducha oraz klimatu kultowego cyklu.

Thief 4 rozszerzy znaną formułę serii - ilustracja #1

Prezes studia Eidos Montreal, Stephane D’Astous zapowiedział, że Thief 4 poza klasycznymi skradankowymi elementami z poprzednich odsłon serii, oferować będzie wiele zupełnie nowych rozwiązań. Co więcej, pomimo nazwy, gra ma być bardziej restartem marki, a nie bezpośrednim kontynuatorem wcześniejszych tytułów

Z próbą przywrócenia do życia kultowej serii zawsze wiążą się spore wyzwania. Naszą grę chcielibyśmy jednak widzieć jako zupełnie nowy produkt i markę. Warto zaznaczyć, że podchodzimy z dużą estymą i szacunkiem do poprzednich odsłon cyklu i chcemy zachować ich ducha, tak jak udało się to nam w przypadku najnowszego Deus Ex.(...) Ale nie mamy zamiaru dostarczać graczom ciągle tego samego. Naszym celem jest wprowadzanie w życie nowych pomysłów i gier, o których będzie się mówiło przez lata. – powiedział D’Astous

Według D’Astousa, wyzwania i problemy jakie stoją przed deweloperem w przypadku czwartego Thief`a, są zbliżone do tych, z którymi spotkał się przy produkcji gry Deus Ex: Bunt Ludzkości. Dlatego też, zespół z Montrealu kieruje się tą samą filozofią, która przyświecała mu przy tworzeniu ostatniej odsłony cyberpunkowej serii. Zamiast starać się jedynie kopiować pomysły z poprzednich gier, twórcy wzbogacą oraz rozszerzą ich znaną formułę o zupełnie nowe idee.

Słowa prezesa Eidos Montreal są znakiem, że jego firma zdecydowanie będzie starała się wprowadzić powiew świeżości do cyklu, którego ostatnia odsłona ukazała się osiem lat temu. Być może jednym z nowych rozwiązań będzie tryb multiplayer. Plotki na jego temat krążą w sieci już od jakiegoś czasu, o czym informowaliśmy w grudniu ubiegłego roku.