Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2021, 13:30

autor: AlexB

The Witcher 3 HD Reworked Project może być częścią Wiedźmina 3 na next-geny

Polski modder o pseudonimie Halk Hogan wypuścił nowy zwiastun kolejnej wersji swojego projektu HD Reworked Project, upiększającego grę Wiedźmin 3: Dziki Gon. Ponadto podzielił się on informacją, że studio CD Projekt RED zgłosiło się do niego z propozycją współpracy.

Aktualizacja

Otrzymaliśmy oficjalny komentarz od studia CD Projekt RED. Oto on:

W ramach prac nad edycją gry Wiedźmin 3: Dziki Gon przeznaczoną na nową generację konsol oraz komputerów, oprócz własnych działań developerskich, prowadzimy również rozmowy z twórcami rozmaitych modyfikacji do W3. Póki co nie mamy jednak żadnych wiążących umów w tym ostatnim temacie.

Wciąż nie ma zatem jednoznacznej deklaracji co do tego, czy HD Reworked Project NextGen będzie bądź nie będzie częścią nadchodzącej oficjalnej aktualizacji Wiedźmina 3. Dostaliśmy jednak potwierdzenie, że jakieś rozmowy z modderami są prowadzone. Miejmy nadzieję, że wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane wkrótce.

Oryginalna wiadomość

W SKRÓCIE
  1. Pojawił się nowy zwiastun projektu The Witcher 3 HD Reworked Project NextGen.
  2. Jego twórca, Halk Hogan, pochwalił się również, że studio CD Projekt RED zwróciło się do niego z oficjalną propozycją współpracy.
  3. Szczegóły na jej temat nie są znane, lecz najprawdopodobniej warszawska ekipa chce, by dzieło Halka Hogana było częścią szykowanej next-genowej aktualizacji Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu.

Jedną z najpopularniejszych modyfikacji mających za zadanie upiększyć oprawę wizualną gry Wiedźmin 3: Dziki Gon jest bez wątpienia HD Reworked Project autorstwa polskiego moddera Halka Hogana. Przez przeszło pięć lat rozwoju doczekał się on dwunastu wersji, z których ostatnia pojawiła się we wrześniu ubiegłego roku. Nosiła ona podtytuł Ultimate, co sugerowało, że będzie ona ostateczna. Tak się jednak nie stało. W grudniu pojawiła się bowiem zapowiedź kolejnego wydania tego projektu, które znajduje się obecnie w przygotowaniu. Nosi ono podtytuł NextGen. W ostatnich godzinach zadebiutował jego nowy zwiastun, prezentujący wygląd kilku ulepszonych tekstur i ich porównanie z oryginałem. Możecie go obejrzeć poniżej.

Premiera nowego zwiastuna HD Reworked Project NextGen to jednak nie wszystko. W komentarzach pod filmem Halk Hogan podzielił się również pewną interesującą nowiną. Otóż studio CD Projekt RED zgłosiło się do niego z oficjalną propozycją współpracy. Co prawda szczegóły na temat jej charakteru nie zostały podane, lecz modder podejrzewa, że jego dzieło będzie częścią zapowiedzianej już jakiś czas temu next-genowej aktualizacji Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu, która ma zapewnić mnóstwo wizualnych oraz technicznych ulepszeń. Zwróciliśmy się do warszawskiej ekipy z prośbą o więcej informacji. Odpowiedź jak na razie nie nadeszła.

The Witcher 3 HD Reworked Project może być częścią Wiedźmina 3 na next-geny - ilustracja #1
Obecna wersja modyfikacji HD Reworked Project nosi numer 12.0.

Przypominamy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon za kilka dni będzie obchodził swoje szóste urodziny. Tytuł doczekał się dwóch oficjalnych dodatków – Serc z Kamienia oraz Krwi i wina. Obecnie można w niego zagrać na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One (a także PlayStation 5 i Xboksie Series X/S w ramach wstecznej kompatybilności; wspomniane w niniejszym tekście wydania dedykowane konkretnie next-genom mają pojawić się w tym roku).

  1. Oficjalna strona gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
  2. Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie
  3. Wiedźmin 3: Dziki Gon – poradnik do gry